REKLAMA

Urząd Pracy niedostępny dla interesantów. Wstrzymuje część aktywności

Powiatowy Urząd Pracy w Końskich w związku z epidemią koronawirusa będzie niedostępny dla interesantów. Zaleca załatwianie jak największej liczby spraw online lub telefonicznie. Urząd wstrzymuje też niektóre formy aktywizacji. 

REKLAMA

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich pojawił się szereg komunikatów:

REKLAMA

– W związku z obecną sytuacją związaną z wirusem SARS -Co V-2, wywołującym chorobę o nazwie Covid-19 zwaną koronawirusem zalecamy rejestrację przez internet .
Przy rejestracji częściowej nie jest potrzebny podpis kwalifikowany .

– W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, zachęcamy do ograniczenia w miarę możliwości, osobistego załatwiania spraw w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich.

– Uwzględniając wnioski i prośby naszych klientów, uprzejmie informujemy, iż od dnia 13.03.2020r. osoby, które mają wyznaczony obowiązkowy termin wizyty w PUP w Końskich w miesiącu marcu, mogą przełożyć go telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na inny termin spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu ze swoim doradcą klienta.

– Pozostałym klientom, którzy planują w najbliższych dniach przybycie osobiste do Urzędu a ich sprawa nie wymaga konieczności ich osobistego stawiennictwa, proponujemy rozważenie wcześniejszego kontaktu telefonicznego z pracownikami Urzędu Pracy bądź skorzystania z poczty elektronicznej:
– e-mail: [email protected]

– Powiatowy Urząd Pracy w Końskich informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym od dnia 13 marca 2020r. wstrzymuje nabór i realizację wniosków w sprawie wszystkich form aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Ograniczenie kontaktów osobistych zalecane jest przez Światową Organizację Zdrowia, czy Ministerstwo Zdrowia. PUP Końskie ogranicza swoje działania także w związku z nieobecnością części pracowników. Większość usług realizowanych przez PUP Końskie można załatwić przez internet poprzez platformę elektronicznych usług publicznych służb zatrudnienia.

Wszelkie inne sprawy można załatwiać telefonicznie pod numerami telefonów: 413726363, 412604362,413722314, 413722247.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *