REKLAMA

Urząd Skarbowy: Będą kolejne szkolenia dla przedsiębiorców

Szkolenia dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego cieszyły się w listopadzie na tyle dużym zainteresowaniem, że Naczelnik Urzędu Skarbowego w Końskich postanowił zorganizować je również w grudniu.

REKLAMA
REKLAMA

 

REKLAMA
REKLAMA

Szkolenia są skierowane do podatników, których obejmie od 1 stycznia 2018 r. obowiązek przesyłania pliku JPK_VAT. We wtorek 19 grudnia 2017 r. odbędzie się ono o godz. 11:00, a we wtorek 12 grudnia 2017 r. o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Końskich, przy ul. Piłsudskiego 156B. Pracownicy zapoznają uczestników szkolenia z problematyką prowadzenia elektronicznych ewidencji VAT i przekazywania ich w postaci elektronicznej, w formie plików JPK_VAT.

Jednolity Plik Kontrolny JPK wprowadzany jest stopniowo, objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych, a od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony na wszystkich podatników VAT czynnych. Ministerstwo Finansów na stronie www.jpk.mf.gov.pl, udostępniło aplikację Klient JPK, która ułatwia podatnikom bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK. Już teraz można używając tej aplikacji testować elektroniczne składanie JPK_VAT za listopad i grudzień 2017 r.

Zainteresowani szkoleniem proszeni są o wybranie jednego z trzech wskazanych wyżej terminów i zgłoszenie się telefoniczne pod numer 41 372 58 44 wew. 129 lub 229, osoby kontaktowe: Agnieszka Brzezińska lub Izabela Rożnowska. Można też zgłosić się osobiście w pokoju nr 9 w Urzędzie Skarbowym w Końskich.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *