REKLAMA

Urzędy apelują o ograniczenie wizyt

Na stronach internetowych większości gmin z powiatu koneckiego, a także Starostwa Powiatowego w Końskich pojawiły się komunikaty z apelem, by ograniczyć osobiste wizyty w urzędach. Jest to wywołane rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Gminy proszą o przesyłanie dokumentów oraz uiszczanie opłat elektronicznie. Warto jednak dodać, że placówki pozostają czynne w tych samych godzinach.

REKLAMA

Zdj. Fanpage gminy Stąporków

„W związku z ogólnokrajową sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podejmując kroki zapobiegawcze, prosimy o ograniczenie przychodzenia do Urzędu Gminy Smyków. Sprawy pilne prosimy załatwiać telefonicznie, drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty. Osoby chcące dokonać płatności w kasie tutejszego urzędu prosimy, aby w pierwszej kolejności korzystają z przelewów elektronicznych” – czytamy na fanpage’u gminy Smyków na Facebooku.

Podobne komunikaty wystosowały również gminy Końskie, Gowarczów, Słupia Konecka, Fałków oraz Stąporków. W tej ostatniej pojawiła się także innowacja dla klientów odwiedzających urząd osobiście –„W przypadku braku możliwości przesłania dokumentów w formie elektronicznej proszę o składanie dokumentów na parterze Urzędu Miejskiego w Stąporkowie w utworzonej Strefie Klienta – czytamy na stronie internetowej gminy Stąporków.

REKLAMA

O ograniczenie osobistych wizyt apeluje także Starostwo Powiatowe w Końskich „W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz troską o Państwa i nasze zdrowie zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Końskich” – czytamy na fanpage’u starostwa.

REKLAMA

2 thoughts on “Urzędy apelują o ograniczenie wizyt

  1. A dziś w US Końskich dzikie tłumy klientów na sali z pitami. Ludzie czy to ktoś w ogole kontroluje. Kto za to odpowiada?

  2. Aha, akurat jak mam coś załatwiać to i tak tam pójdę, urzędy jakoś nie interesują się jak ktoś jest chory i nie może stawić się w terminie, to tym bardziej ja mam się przejmować ich zdrowiem … wolne żarty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *