Utalentowani piłkarze zmierzyli się z Neptunem Końskie [wideo, zdjęcia]

We wtorek zakończyły się test mecze Neptuna Końskie – spotkania, mające na celu wyłonić talenty, które zasilą skład koneckiego klubu oraz pomogą powalczyć o awans do III ligi. Treningi przyniosły pierwsze efekty – władze Neptuna zaoferują najlepiej prezentującym się podczas testów piłkarzom możliwość dalszej współpracy, co może prowadzić do ich pozyskania na sezon 2021/22.

„Myślę, że poziom był dosyć dobry. Zawodnicy, zarówno ci przyjezdni, jak i nasi zaprezentowali dosyć dobrą grę. Cieszy, że to spotkanie było wyrównane i dużo zawodników testowanych zaprezentowało fajny futbol. Warto podkreślić, że są to w dużej mierze zawodnicy bardzo młodzi – w rocznikach od 2004 do 1998, także patrzymy na to z pełnym optymizmem” – mówi nam Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

Pierwsza połowa drugiego test meczu odbyła się w formule starcia testowanych zawodników z drużyną Neptuna Końskie. Po 45 minutach ekipa żółto-niebieskich prowadziła 1:0 po samobójczym golu przeciwników. Podczas drugiej części spotkania wymieszano drużyny, w niej również padła jedna bramka, tym razem z rzutu karnego. Podczas tego zamkniętego treningu nie chodziło jednak o wynik.

„To nie to było najważniejsze w dzisiejszym meczu, tylko jak zaprezentują się zawodnicy, którzy do nas przyjechali” – dodaje Bartłomiej Gad.

Neptun Końskie od około tygodnia nie ma trenera seniorów, zawodników oceniał więc zarząd klubu, a także trener młodzików Neptuna i Akademii Piłkarskiej Champions Końskie Grzegorz Kądziela. Jak przyznaje prezes koneckiego klubu, kilku zawodników zostanie zaproszonych na kolejne treningi drużyny, po których być może otrzymają propozycję reprezentowania Neptuna Końskie. Przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 przygotujemy dla Was podsumowanie transferów, na jakie zdecydował się klub.