REKLAMA

Utrudnienia w Gowarczowie. Trwa budowa upragnionej drogi [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęły się prace budowlane na drodze wojewódzkiej 728 w Gowarczowie. U wylotu miejscowości w kierunku Warszawy kierowcy napotkają spore utrudnienia – ruch jest tam prowadzony wahadłowo. Dla mieszkańców to jednak znakomita wiadomość. Powstaje bowiem droga, o którą od wielu lat zabiegali. 

REKLAMA

„Jak widzimy remont już się zaczął. Są pewne utrudnienia, za co chciałbym przeprosić mieszkańców i prosić o wyrozumiałość, ale myślę, że przebudowa tej wyczekiwanej przez mieszkańców i kierowców drogi należała się tej miejscowości […] Będzie to fragment drogi na odcinku 1300 metrów. Wybudowane będą również chodniki po jednej i drugiej stronie. Również jest wykonywana kanalizacja deszczowa, która będzie odprowadzała nam wodę z jezdni” – opowiada Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

REKLAMA

O tę przebudowę mieszkańcy prosili od lat – również za pośrednictwem naszej telewizji [materiał do obejrzenia TUTAJ]. W końcu starania gminnych urzędników zostały wysłuchane przez Zarząd Województwa. Pomógł tutaj ówczesny członek wspomnianego zarządu, a obecnie poseł RP Mariusz Gosek –„Nie powiem, by to były łatwe rozmowy. Były to rozmowy trudne. W tej kadencji Urząd Marszałkowski też miał już zabezpieczone środki na remont tej drogi. Ogłoszony był przetarg, ale zabezpieczona kwota okazała się za mała. Dołożone zostały kolejne środki, bo tutaj kwota to 3,6 miliona złotych. Ona będzie prawdopodobnie jeszcze zwiększona, bo dochodzą prace dodatkowe. Cieszy mnie to, że ta droga jest robiona za mojej kadencji. Z tego miejsca chcę podziękować marszałkowi, a obecnie posłowi Goskowi za to, że przyczynił się do tej inwestycji” – tłumaczy wójt Pacocha.

Droga ma być oddana do użytku do końca lipca trwającego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Utrudnienia w Gowarczowie. Trwa budowa upragnionej drogi [wideo, zdjęcia]

  1. „do końca lipca trwającego roku” to jakoś mało po polsku, ale autor artykułu znany jest z dziwnych konstrukcji językowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *