REKLAMA

Uwaga! Możliwe silne wichury w regionie!

Jak informuje Storm Chasers Świętokrzyskie – Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami w poniedziałek możliwe są bardzo silne wichury w województwie świętokrzyskim, w tym w powiecie koneckim. Pojedyncze podmuchy mogą być o sile nawet 100 km/h. Możliwe są utrudnienia, czy przerwy w dostawie prądu. 

REKLAMA

„Na zaznaczonym obszarze prognozuje się silny i bardzo silny, zachodni wiatr o średniej prędkości 35-50 km/h w porywach dochodzących do 90-100 km/h. Kulminacja wichury nastąpi w godzinach 16:00-20:00. Możliwe burze. Największego zagrożenia od strony wiatru oczekuje się zwłaszcza w powiecie włoszczowskim, koneckim, kieleckim, skarżyskim, starachowickim, ostrowieckim i opatowskim. Prawdopodobieństwo zdarzenia to 95%” – informują Storm Chasers.

REKLAMA

Należy zachować szczególną ostrożność, sprzątnąć z balkonów rzeczy które porwane przez wiatr mogę stanowić zagrożenie, nie parkować samochodów pod drzewami oraz nie szukać pod nimi schronienia w razie burzy lub deszczu. Można spodziewać się również licznych przerw w dostawie prądu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *