REKLAMA

V Radoszycka Szprycha w ostatni dzień lipca. Weź udział i wygraj rower! [wideo]

W sobotę 31 lipca odbędzie się V edycja Radoszyckiej Szprychy – rekreacyjnej imprezy rowerowej skierowanej do osób w każdym wieku. Zgłoszenia już ruszyły, a liczba uczestników jest ograniczona. Możecie zapisywać się TUTAJ. Nagrodą główną podczas wydarzenia będzie rower!

REKLAMA

„W tym roku taki mały jubileusz – odbędzie się V Radoszycka Szprycha. W tym roku będą to trzy trasy do przejechania […] Nie jest to wyścig, jest to fajna, rekreacyjna impreza dla wszystkich – dla tych, którzy jeżdżą okolicznościowo i dla tych, którzy proszą, a prosili mnie w tym roku o taką dłuższą trasę” – mówi nam Marian Jankowski, organizator wydarzenia.

Na tegoroczną Radoszycką Szprychę składają się trzy trasy. Start każdej z nich będzie mieć miejsce na stadionie Partyzanta Radoszyce przy ulicy Krakowskiej, a meta przy zalewie „Antoniów”. Pierwsza, „Rodzinna” liczy 30 kilometrów i biegnie przez miejscowości Momocicha, Kapałów, Jóźwików, Czałczyn i Łopuszno, po czym uczestnicy wracają przez Kapałów. Rejestracja i start trasy „Rodzinnej” zaplanowane są między 11:00 a 11:30. Drugi trakt zatytułowany „Od gminy do gminy” poprowadzono na dystansie 60 kilometrów. Podobnie jak pierwsza trasa prowadzi od Radoszyc do Łopuszna, jednak pokonujący dłuższy dystans uczestnicy jadą dalej – przez miejscowości Jasień, Mnin, Wólka i Słupia Konecka. Następnie wracają nad zalew. Rejestracja i start „średniej” trasy odbędą się w godzinach od 10 do 11.

REKLAMA

„Trzecia trasa to już dla tych, którzy jeżdżą sporo, nazywamy ją „Radoszycka Setka”. Będzie biegła przez trzy gminy – gminę Radoszyce, do Łopuszna, gmina Słupia, a jeżeli się uda to również gmina Fałków” – dodaje Marian Jankowski.

Jak sama nazwa wskazuje, „Radoszycka Setka” to 100-kilometrowy dystans. Rejestracja i start trasy odbędą się w godzinach 9:00-10:00. Finał wydarzenia planowany jest około godziny 16:00.

Każdy uczestnik, który pokona trasę otrzyma koszulkę, dyplom oraz ciepły posiłek. Tego dnia nad zalewem „Antoniów” przygotowana zostanie także gastronomiczna niespodzianka. Cykliści wezmą również udział w loterii fantowej, a nagrodą główną w losowaniu będzie rower.

Zgłoszenia będą trwać do samego startu, czyli do 31 lipca. Zapisy odbywają się elektronicznie poprzez formularz zamieszczony na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach – TUTAJ. Limit uczestników to 150 osób, warto więc zgłosić się jak najszybciej.

Organizatorami V Radoszyckiej Szprychy są stowarzyszenie „Kuźnia radoszycka” oraz Gminny Klub Cyklistów „Ranar”, a wydarzenie patronatem objął burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala, który serdecznie zaprasza wszystkich do udziału.

„Szanowni Państwo, przed nami V edycja miłośników dwóch kółek. Zapraszam serdecznie, startujemy 31 lipca tu, z tego miejsca, ze stadionu. Będzie się działo, będzie coś dla miłośników większych tras, średnich i rodzinnych – będą trzy trasy. Później przejdziemy na nasz piękny zalew, będzie coś kulinarnego i będą też super niespodzianki, które zostaną wylosowane dla wszystkich uczestników. Najlepszą niespodzianką, nagrodą będzie rower, ale będzie też wiele innych. Serdecznie Państwa zapraszam, Radoszycka Szprycha, startujemy 31 lipca” – zaprasza burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

2 thoughts on “V Radoszycka Szprycha w ostatni dzień lipca. Weź udział i wygraj rower! [wideo]

  1. Rozmawia dwóch pracowników. Jeden opowiada o dziecku: mój to w ogóle nie chce jeździć rowerem, tylko siedzi przy komputerze! A chodziło o chłopaczka w wieku szkolnym.
    Może zamiast zdrowych rajdów rowerowych należałoby zaproponować niezdrową zabawę w kotka i myszkę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *