REKLAMA

W Andrzejki otworzyli świetlicę w Skórnicach [wideo, zdjęcia]

W sobotni, andrzejkowy wieczór w Skórniach w gminie Fałków oficjalnie otworzono świetlicę wiejską, która w ramach rewitalizacji tej miejscowości była w ostatnich miesiącach w przebudowie.

REKLAMA

Inwestycja pochłonęła blisko 550 tysięcy złotych, a za jej wykonanie odpowiadał Zakład Remontowo-Budowlany Wojciech Znój z Brzezin z gminy Morawica. Zdecydowana większość kwoty pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnej, a konkretnie to programu dotyczącego rewitalizacji miejscowości, w których działały PGR-y.

Oficjalne otwarcie i poświęcenie świetlicy miało miejsce w sobotni wieczór i było połączone z imprezą z okazji Andrzejek. W wydarzeniu udział wzięło wielu mieszkańców z sołtysem Tadeuszem Pytlosem na czele. Głos podczas otwarcia zabierali: wójt gminy Fałków Henryk Konieczny, mieszkanka Skórnic i pracownica Urzędu Gminy Dorota Anioł, skarbnik gminy Anna Wajnberger, przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka.

REKLAMA

Podczas otwarcia nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy wystarali się o ten obiekt, a także dla sponsorów andrzejkowego spotkania Państwa Maciejczyków.

Obiekt wyświęcił proboszcz z Fałkowa ks. Dariusz Krok.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *