REKLAMA

W Bębnowie powstanie nowy plac zabaw! [wideo, zdjęcia]

Jakiś czas temu przedstawiciele sołectwa Bębnów z pomocą włodarzy gminy Gowarczów przygotowali wniosek do Lokalnej Grupy Działania „U Źródeł” o dofinansowanie na modernizację placu zabaw w ich miejscowości. Ostatecznie pismo zostało rozpatrzone pozytywnie i jeszcze przed wakacjami zmieni się on nie do poznania. Kwota, jaką udało się pozyskać na realizację zadania to ponad 136 tysięcy złotych.

REKLAMA

Do tej pory stary plac zabaw swoim wyglądem nie zachęcał do wizyt, jednak już niebawem ma się to zmienić. Już w przyszłym tygodniu wyłoniony zostanie wykonawca, który podejmie się wyzwania – „Urząd gminy pożyczy nam pieniądze na wkład własny do dofinansowania, które dostaliśmy z LGD U Źródeł. Jest to kwota ponad 136 tysięcy złotych.  Umowa jest podpisana i myślę, że do wakacji, dzieci, jak również rodzice i osoby starsze będą mogły się cieszyć z naszego placu zabaw” – mówi Katarzyna Sobczyńska, radna Rady Gminy Gowarczów oraz sołtys miejscowości Bębnów.

REKLAMA

Nowy plac zostanie połączony z siłownią napowietrzną, z której będą mogły korzystać osoby dorosłe, młodzież, a także seniorzy. Porośnięty wysoką trawą i chwastami teren zamieni się w kolorowe i wesołe miejsce, idealne do wspólnego spędzania wolnego czasu, ćwiczeń, zabawy oraz sąsiedzkiej integracji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *