REKLAMA

W Bedlnie budowa przedszkola zmierza ku końcowi [wideo, zdjęcia]

Budowę przedszkola w Bedlnie rozpoczęto w maju, a już teraz prace zmierzają ku końcowi. Wiele wskazuje na to, że przedszkolaki wprowadzą się do nowego budynku już od drugiego semestru roku szkolnego 2021/2022. 

REKLAMA

„Tam już mówimy o stanie surowym zamkniętym i tak na dobrą sprawę mocno zaawansowanych pracach wykończeniowych wewnątrz obiektu. Na chwilę obecną wykonawca stara się uzyskać właściwy poziom wilgotności posadzek, bo tych prac mokrych sporo w ostatnim czasie się dokonywało. Niebawem przystąpi do wykonywania już posadzek wewnętrznych, na gotowo. Termin realizacji został zgodnie z aneksem wydłużony o dwa miesiące, natomiast przewidujemy, że w tym roku będziemy mieli ten obiekt oddany do użytkowania” – tłumaczy Marcin Zieliński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

Inwestycje oświatowe w Bedlnie nabrały tempa w ostatnim czasie. Od września 2020 funkcjonuje tam zupełnie nowa Szkoła Podstawowa, która poprzednio swoją siedzibę miała w Grabkowie. Za chwilę otwarte zostanie przedszkole, podpisano już także umowy na budowę hali sportowej.

REKLAMA

Budowa nowego przedszkola to dla gminy Końskie koszt wynoszący około 1 miliona złotych –„Natomiast część środków, bo 720 tysięcy złotych pochodzi ze środków zewnętrznych, rządowych. To duże wsparcie rządowe z Funduszu Inwestycji Lokalnych” – dodaje wiceburmistrz Zieliński.

W obiekcie zaplanowano dwa oddziały przedszkolne z pełnym zapleczem sanitarnym, będzie też miejsce na gabinet dyrektorski. Kiedy tylko przedszkole zostanie oficjalnie otwarte, z pewnością Państwu o tym opowiemy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *