REKLAMA

W CKiAL w Gowarczowie rusza projekt ‚Regionalnie Kulturalnie’

W czerwcu Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie rozpoczęło działania związane z realizacją projektu „Regionalnie Kulturalnie”. Placówka otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, tym razem w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

REKLAMA

„Projekt przewiduje organizację międzypokoleniowego wydarzenia promującego dorosłych twórców z terenu Konecczyzny w postaci II edycji konkursu i wystawę „Lokalne RękoDZIEŁO” z rozszerzeniem o wystawę „RękoDZIEŁKO” wykonane przez dzieci i młodzież wraz z oprawą muzyczną w formie koncertu pieśni regionalnych, śpiewanych przez lokalne zespoły ludowe „Bębnowianka” i dziecięcy zespól ludowy” – mówi dyrektorka CKiAL-u w Gowarczowie Elwira Sibiga-Gärtner.

REKLAMA

W pierwszej części zadania odbędą się zajęcia warsztatowe oraz wyjazd edukacyjny dla dzieci i młodzieży do Domu malarek w Zalipiu oraz z warsztaty komiksu z Bereniką Kołomycką. Projekt zakończy wystawa „RękoDZIEŁKO” oraz wyjazd edukacyjny do skansenu dla zespołu ludowego „Bębnowianka” i warsztat wokalny z finałowym koncertem.

O poszczególnych działaniach w ramach projektu będziemy Państwa informować.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *