REKLAMA

W Fałkowie odnowią otoczenie zamku! Zmieni się też strażnica i plac targowy [wideo, zdjęcia]

Fałków przechodzi obecnie dużą przemianę, a jak zapowiadają włodarze gminy to nie koniec działań w tym miejscu. Na tę chwilę wielki remont przechodzi plac targowy znajdujący się obok budynku Urzędu Gminy. A następne w kolejce są: strażnica OSP Fałków oraz otoczenie ruin zamku. 

REKLAMA

Na placu targowym przy Urzędzie Gminy już trwają zaawansowane prace – ma on w przyszłość pełnić funkcję nie tylko handlową, ale i reprezentacyjną oraz kulturalną. Plac został już wyłożony kostką brukową, wokół zasadzone zostaną nowe rośliny. Dodatkowo pięć lamp zapewni oświetlenie. Całość zostanie ogrodzona. W każdy czwartek odbywać będzie się tam targ. Natomiast podczas różnych uroczystości Państwowych to właśnie tam urządzane będą defilady, apele, czy koncerty – w tym celu gmina zakupiła specjalną mobilną scenę.

Plac targowy jest w trakcie renowacji

Drugie realizowane zadanie to zagospodarowanie terenu wokół ruin zamku. Woda w fosie zostanie oczyszczona, a cały obiekt odkrzaczony. Stworzona zostanie promenada z prawdziwego zdarzenia, a dodatkowo odnowiony zostanie też plac przy zamku. Tam mają odbywać się spotkania familijne, czy pikniki rodzinne.

REKLAMA

Fosa i otoczenie ruin zamku przejdą przemianę

Na te dwa zadania gmina otrzymała 3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Koszt prac wykonywanych przez gminę Fałków to 3,8 mln zł.

Dodajmy także, że obecnie trwa przetarg na przebudowę remizy w Fałkowie. Budynek najpierw ma być częściowo rozebrany, a potem odbudowany. Wykonane zostaną nowe instalacje: wodna, centralnego ogrzewania, czy elektryczna z fotowoltaiką. Budynek będzie kompletnie odnowiony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Rozstrzygnięcie przetargu ma mieć miejsce w połowie sierpnia.

Wiadomo także, że kompleksową modernizację przejść ma oświetlenie uliczne – nie tylko w Fałkowie, ale w całej gminie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *