REKLAMA

W gminie Stąporków też brakuje chętnych do pracy w komisjach

Termin pierwszej tury wyborów prezydenckich wstępnie został zaplanowany na niedzielę 10 maja. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną wybory prawdopodobnie odbędą się korespondencyjnie. Nie wiadomo też czy 10 maja, czy w późniejszym terminie. Ogólnopolskim problemem jest jednak zbyt mała liczba chętnych do pracy w komisjach okręgowych. Deficyt członków komisji pojawił się także w gminie Stąporków.

REKLAMA

Zdj. Fanpage gminy Stąporków

„Komitety wyborcze zgłosiły 42 osoby do pracy w komisjach, brakuje zatem 91. Do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych w gminie Stąporków potrzebne są 133 osoby w 17 obwodach” – informuje nas burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Warto dodać, że sytuacja komisji zależy również od projektu ustawy w sprawie szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku, której art. 7 zezwala na określenie warunków powołania komisji wyborczej innych niż dotychczasowe. Jest to jednak nieprecyzyjny przepis.

REKLAMA

O przygotowaniu do samorządów gmin Końskie, Fałków oraz Słupia Konecka do wyborów prezydenckich informowaliśmy w czwartek w materiale wideo. Znajdziecie go TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “W gminie Stąporków też brakuje chętnych do pracy w komisjach

  1. Niech się urzędnicy miasta wykażą, zmobilizują siebie i członków swoich rodzin. Zawsze to oni i ich znajomi korzystali z niezwrotnych dotacji czy innych profitów. Teraz jest okazja się odpłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *