REKLAMA

W Gowarczowie będzie nowe boisko! [wideo]

A-Klasowa Tęcza Gowarczów dotychczas grała tak naprawdę nie na boisku, a na klepisku. Stadion w tej miejscowości miał niezwykle nierówną murawę, ale to się zmieni. Ruszyła już przebudowa gminnego obiektu. 

REKLAMA

„Nasze boisko powstało w latach 90-tych i od tamtej pory poza drobnymi remontami praktycznie nie doczekało się żadnej modernizacji do obecne dnia. Także liczymy my, ale i zarówno zawodnicy, mieszkańcy, młodzież, dzieci ze szkoły, że niedługo boisko doczeka się fajnej murawy i będziemy mogli miło i przyjemnie spędzić tutaj czas. „ – mówi Maciej Muszyński, prezes Klubu Sportowego Tęcza Gowarczów.

Nic więc dziwnego, że społeczność klubu jest niezwykle wdzięczna wójtowi Stanisławowi Pacosze dla którego budowa boiska była jednym z wyborczych założeń. –„Przystąpiliśmy do przebudowy boiska sportowego Tęczy Gowarczów. Będzie służyło nie tylko zawodnikom, ale również dzieciom ze Szkoły Podstawowej. Przetarg był na początku roku, a do niego przystąpiło siedem firm. Najtańsza oferta to 700 tysięcy, najdroższa 1,3 mln złotych” – opowiada wójt Pacocha.

REKLAMA

Budowę boiska wójt Pacocha obiecywał w swojej kampanii wyborczej.

Budowa pochłonie więc 700 tysięcy złotych, a boisko wykona firma mająca siedzibę na Śląsku. Co bardzo ważne – gmina zamierza część z tej inwestycji pokryć dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki –„Już złożyliśmy projekt na dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Na tym etapie prac możemy się o to starać. Czekamy teraz na mam nadzieję pozytywne rozstrzygnięcie tego wniosku i myślę, że 50% dostaniemy dotacji z ministerstwa” – tłumaczy wójt.

Firma, która wygrała przetarg zobowiązała się wykonać boisko do końca czerwca.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Gowarczowie będzie nowe boisko! [wideo]

  1. Bogumił Wołynkiewicz 22 kwietnia 2019 at 07:03 - Reply

    Boisko będzie super!!! ale ja nie o tym chciałem napisać. chciałem przestrzec wszystkich którzy nie tylko spacerują z dziećmi ale tych również którzy dojeżdżają samochodami do pobliskiego stawu znajdującego się za boiskiem aby uważali na to znajduje się na drodze ,ponieważ na dojazdach do stawu znalazłem gwozdzie powbijane w ziemie a ustawione jak kolczatka,Nie znajduje określenia na tego typu działania ale uprzedzam tego żartownisia który to robi że będzie tego żałował i na długo zapamięta
    swoje postępowanie. Gwozdzie sa do odbioru pod tef. 606177698

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *