REKLAMA

W Gowarczowie mają nowy plac zabaw i siłownię [wideo, zdjęcia]

Uczniowie klas zerowych oraz klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Gowarczowie wspólnie z wójtem Stanisławem Pacochą i sekretarz gminy Marzeną Dziewit w środę dokonali otwarcia nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej, które mieszczą się nieopodal gminnego ośrodka zdrowia. 

REKLAMA

Otwierana w środę inwestycja została zrealizowana w miejscu, w którym niegdyś plac zabaw już istniał –„Rzeczywiście powstała tutaj Strefa Otwartej Aktywności Sportowej na tym terenie. Zmodernizowaliśmy ten plac. Był tutaj plac zabaw, ale urządzenia, które tu były wcześniej były przestarzałe i nadawały się tylko do wymiany. Zmodernizowaliśmy plac, powstała siłownia napowietrzna. Mogą tu już przychodzić rodzice z dziećmi i oczywiście pociechy mogą pobawić się na placu zabaw, a rodzice mogą poćwiczyć na siłowni jednocześnie mając na oku swoje pociechy” – opowiada Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

Plac zabaw i siłownia w trakcie zajęć często służą uczniom z miejscowej szkoły. Są one jednak otwarte dla wszystkich mieszkańców, którzy mogą korzystać z urządzeń o dowolnej porze. Wójt Pacocha zauważa, że miejsce już cieszy się sporym zainteresowaniem –„Cieszy się ten plac dużą popularnością. Ja tutaj mieszkam na działkach, często jeżdżę rowerem i widzę, że korzysta z niego dużo osób” – tłumaczy wójt Pacocha.

REKLAMA

Budowa strefy aktywności trwała około 1,5 miesiąca, a koszt inwestycji zamknął się w 120 tysiącach złotych. Za roboty odpowiadała firma Weran. To jednak nie koniec działań gminy w tym miejscu –„Przesunęliśmy ogrodzenie, bo później tutaj chcemy położyć wkoło drogę asfaltową oraz wylać plac przed placem zabaw, bo chcemy zrobić objazd dla autobusów dla bezpieczeństwa dzieci” – mówi Pacocha.

Gmina nowe miejsce rekreacji zbudowała z własnych środków. Jak przekazuje włodarz – przez epidemię wycofano nabory wniosków unijnych na tego typu inwestycje. Początkowo zarządcy Gowarczowa chcieli przy wsparciu z funduszów zewnętrznych zbudować pięć takich stref aktywności na terenie gminy. Bez dotacji zdecydowano się na ten moment zrealizować jedną, a z pozostałymi poczekać na nieco lepsze dla samorządów czasy.

Otwarciu placu zabaw i siłowni towarzyszyła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klas zerowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *