REKLAMA

W Gowarczowie mają zupełnie nowe przedszkole! [wideo, zdjęcia]

Wielkie zmiany w związku z reformą edukacji przeszło szkolnictwo w gminie Gowarczów. Od nowego roku przedszkole nie mieści się już w budynku Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Przeniesiono je do specjalnie wydzielonej części obiektu Szkoły Podstawowej przy ulicy Żuka. W środę miało miejsce uroczyste otwarcie nowego przedszkola. 

REKLAMA

„U nas szczęśliwy dzień. Otwieramy właśnie dzisiaj przedszkole. Ono wcześniej mieściło się w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Tamto miejsce było troszkę niebezpieczne. Teraz jest dla nas to dużo wygodniejsze. I dla mnie i dla rodziców i dla nauczycieli. Teraz znajduje się ono w Szkole Podstawowej i rodzice dowożąc nawet te młodsze dzieci do klas pierwszych, drugich czy trzecich mogą przywieźć też młodszą pociechę tutaj do przedszkola. Warunki też się poprawiły. Przedszkole jest dostosowane do wymogów jakie teraz obowiązują, a w skrócie można powiedzieć, że to przedszkole na miarę XXI wieku” – informuje Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

W związku z reformą oświaty klasy starsze, czyli 6-8 przeniesiono ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Stanisława Żuka w Gowarczowie do Gimnazjum przy ulicy Szkolnej. Klasy młodsze 1-6 pozostały w obiekcie przy ul. Żuka, a zwolnione miejsce zagospodarowano pod przedszkole –„Z części sal, które były przeznaczone dla starszych dzieci – tu była świetlica, sala matematyczna to one zostały przystosowane do przedszkola i zerówek, które w tej chwili się tutaj znajdują […] W grupach przedszkolnych mamy 39 dzieci, a w oddziałach zerowych jest 40 dzieci, więc razem 79” –  opowiada Iwona Kłosek, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gowarczowie.

REKLAMA

Pod potrzeby przedszkola przebudowano cztery sale, korytarz, szatnię oraz łazienki. Wszystko jest teraz piękne i pachnące świeżością –„Koszt tej inwestycji to było 290 tysięcy złotych. Z tego miejsca chciałbym podziękować również radzie, że wyraziła wolę na przebudowę tego przedszkola” – mówi nam wójt Pacocha.

W ubiegłym roku podjęto decyzję o tej inwestycji. Od razu stworzono plany, a prace związane z przebudową trwały przez wakacje. Dzięki temu w nowym roku szkolnym najmłodsze dzieci z gminy Gowarczów mogą już korzystać z nowego obiektu.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *