REKLAMA

W II LO ponownie najwyższa zdawalność matury!

Nie ma w powiecie koneckim szkoły, w której wszyscy uczniowie zdaliby maturę ze wszystkich przedmiotów. Natomiast w obu koneckich ogólniakach nie ma osoby, która nie miałaby szansy na poprawkę jeszcze w sierpniu. Zdawalność jest jednak lepsza niż w całym kraju i w województwie świętokrzyskim. 

REKLAMA
REKLAMA

Najlepiej kolejny rok z rzędu wypadło II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Tam do egzaminów przystąpiło 151 uczniów, a aż 149 otrzymało już świadectwo dojrzałości. Zaledwie 2 osoby nie zaliczyły jednego przedmiotu i do poprawki podejdą między 22 a 26 sierpnia.

W „Starym” koneckim ogólniaku maturę pisało 131 uczniów. Dokładnie 125 papier ma już w garści, a sześć osób nie poradziło sobie z jednym przedmiotem. Oni mają jeszcze szansę w sierpniu. –„Te wyniki z liceów są bardzo satysfakcjonujące. Jest lepiej niż rok temu, cieszy szczególnie język polski, który przecież napisaliśmy najlepiej w województwie. Wielkie brawa należą się naszym polonistom – nie tylko z ogólniaków, ale i pozostałych szkół” – mówi nam Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym.

REKLAMA
REKLAMA

Faktycznie wyniki w technikach nie powalają na kolana. W popularnym „Mechaniku” do egzaminu dojrzałości przystąpiło 62 uczniów, już teraz 33 z nich ma maturę w kieszeni, 25 musi poprawiać się w sierpniu, 4 osoby nie zdały z więcej niż jednego przedmiotu i do ewentualnej poprawki mogą podejść dopiero za rok. W ZSP nr 2, czyli w „Kanadzie” tylko 15 osób podchodziło do matury, z tego 3 ją zdały, 5 ma szansę na poprawkę w sierpniu, a 7 nie poradziło sobie z więcej niż jednym przedmiotem.

Całkiem dobrze egzamin wypadł w Ekonomiku, choć i tu dane nie są hurraoptymistyczne. W ZSP nr 3 maturę pisało 56 osób, 44 zdały, 9 musi poprawiać się w sierpniu, a 3 będą miały ewentualną szansę dopiero za rok.

W przypadku Zespołu Szkół w Stąporkowie statystyki należy rozdzielić na dwie placówki: Liceum oraz Technikum. W ogólniaku do egzaminu przystąpiło 28 osób, 21 poradziło sobie z nim, 6 uczniów będzie poprawiać się w sierpniu, a 1 osoba będzie mogła ponownie do matury podejść za rok. W technikum do egzaminu podeszło 18 uczniów, 8 go zdało, 6 osób ma szansę na poprawkę z jednego przedmiotu w sierpniu, a 4 będą musiały do matury podchodzić jeszcze raz w przyszłym rok.

W całym powiecie zdawalność wyniosła 83,08 %. –„Jesteśmy z tego wyniku zadowoleni. Oczywiście szkoda tych, którzy będą musieli się poprawiać lub ewentualnie jeszcze raz podchodzić do matury. Natomiast przeszło 83 % zdawalności to wynik lepszy niż średnia całego kraju, a także lepszy niż średnia naszego województwa.” – mówi naczelnik Stachera.

Przypomnijmy, że średnia w województwie to 78,8 %, a w całym kraju 78,5 %.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *