REKLAMA

W koneckich parafiach tradycyjnie poświęcono pokarmy [fotorelacja]

Dziś w koneckich kościołach odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów. Tegoroczne święta Wielkanocne kolejny raz odbywają się z zachowaniem restrykcji spowodowanych epidemią. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kilku koneckich parafii.

REKLAMA

Wielka Sobota to czas, gdy w okolicach kościołów robi się kolorowo niezależnie od pogody. Wszyscy z ozdobnymi koszyczkami wypełnionymi potrawami wybierają się do świątyń, by je poświęcić. W tym roku opady deszczu ze śniegiem nie zniechęciły konecczan do wypełnienia tradycji. Wybraliśmy się do parafii św. Mikołaja, Chrystusa Odkupiciela i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby przyjrzeć się, jak w obecnej sytuacji będzie przebiegało święcenie pokarmów wielkanocnych.

REKLAMA

Tegoroczne obchody musiały się odbyć z zachowaniem odstępów i maseczek, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii. W kościołach może przebywać ograniczona liczba osób, więc w większości parafii zaproszono chętnych przed budynki, aby zmniejszyć ryzyko powstania ognisk wirusa. Wyjątkiem była parafia Chrystusa Odkupiciela, w której podjęto decyzję o pozostaniu wewnątrz świątyni. Kapłan prowadzący uroczystość sugerował także z ambony naszemu przedstawicielowi, aby ten nie publikował zdjęć.

Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego poranka i zachęcamy do obejrzenia retransmisji święcenia pokarmów w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy – TUTAJ.

Zdjęcia z parafii św. Mikołaja:

Zdjęcia z parafii Chrystusa Odkupiciela:

Zdjęcia z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich:

REKLAMA

2 thoughts on “W koneckich parafiach tradycyjnie poświęcono pokarmy [fotorelacja]

  1. Ksiądz bez maseczki, widoczne osoby z opuszczonymi maseczkami na brodę…
    Po co wam te manifestacje wiary w czasie gdy pandemia zabija kolejne osoby.
    Boga w sercu noście!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *