REKLAMA

W koneckiej szkole muzycznej powstanie klasa perkusji [wideo]

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Końskich od nowego roku szkolnego poszerzy swoją ofertę o klasę perkusji. Aby się do niej dostać należy zaliczyć egzamin predyspozycji do instrumentu.

REKLAMA

Do placówki zapisać się mogą dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Naukę gry na perkusji będzie można rozpocząć już po wakacjach.

– „Od września w naszej szkole otwieramy nową klasę – klasę perkusji. Gry na perkusji będzie uczył pan, który jest wysoko wykwalifikowanym nauczycielem, także wszystkich serdecznie zachęcam. Przyjmujemy dzieci w wieku od 7 do 16 lat po pozytywnym zdaniu badania przydatności kandydata i braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki gry na tym instrumencie” – mówiła dyrektorka szkoły Małgorzata Kacperska.

REKLAMA

Dzieci przyjmowane są do klas podzielonych na grupy wiekowe. Uczniowie uczą się przez cztery bądź sześć lat, zależnie od przydziału. O tym, jakie cechy powinien posiadać kandydat opowiedziała Małgorzata Kacperska:

– „Przede wszystkim musi posiadać zdolności muzyczne, czyli słuch muzyczny, poczucie rytmu. Przede wszystkim te walory. No i oczywiście musi mieć warunki fizyczne, czyli badamy, czy są odpowiednie ręce, czy jest prosty kręgosłup. Czy nie ma po prostu przeciwwskazań do nauki tego instrumentu” 

Poza perkusją szkoła oferuje naukę gry na takich instrumentach jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, trąbka, saksofon, flet i akordeon. Obecnie trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich, szczegóły znajdziecie Państwo na stronie placówki TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *