REKLAMA

W Końskich debatowano o chorobach psychicznych [wideo, zdjęcia]

We współczesnym społeczeństwie zaburzenia i choroby psychiczne stanowią poważny problem społeczny i zdrowotny. Stają się coraz poważniejszym źródłem obniżenia jakości życia. O tym problemie debatowano w zeszłym tygodniu w Końskich. 

REKLAMA

Wychodząc naprzeciw potrzebom Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Końskich zorganizowały w ubiegłym tygodniu konferencję pt. „Jak wspierać osoby chore psychicznie”. Wydarzenie miało miejsce w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

Konferencja miała na celu zmianę świadomości na temat zaburzeń i chorób psychicznych. Jako prelegenci wzięli w niej udział członkowie Stowarzyszenia „Otwórzcie Drzwi” z Krakowa oraz prezes Stowarzyszenia „Razem Pokonamy Depresję” z Kielc. Barbara Banaś i Monika Syc z „Otwórzcie Drzwi” w swoim wystąpieniu skupiły się na głównych aspektach chorób psychicznych.

REKLAMA

Natomiast o trudnej działalności na rzecz osób, które zostały dotknięte chorobą opowiadała Dorota Markiewicz z kieleckiego Stowarzyszenia „Razem Pokonamy Depresję”.   Na koniec krótkiej prelekcji pt. „Działania na rzecz osób z chorobą psychiczną w świetle ustawy o pomocy społecznej” wystąpiła Agnieszka Majchrzak z MGOPS w Końskich.

Konferencja odbyła się w ramach XII Koneckich Dni Profilaktyki. Wzięli w niej udział także przedstawiciele samorządu gminy Końskie – burmistrz Krzysztof Obratański i wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *