REKLAMA

W Końskich można nauczyć się projektowania ubioru! [wideo, zdjęcia]

Pierwsze turnusy warsztatów z projektowania już minęły, ale firma Samodobro nie zwalnia tempa i już dziś zaprasza na kolejne lekcje. Na pierwszy ogień poszły warsztaty, na których dzieci mogły samodzielnie stworzyć koszulki. Kolejne zajęcia będą przeznaczone także dla dorosłych, a powstawać na nich mają też inne części garderoby oraz akcesoria. 

REKLAMA

Pomysł zrodził się kiedy prowadząca zajęcia Magdalena Galas-Klusek organizowała warsztaty z szycia. Ich uczestnicy wyrażali chęć wzięcia udziału także w zajęciach z projektowania ubioru. Te więc ruszyły w lutym –„Na pierwszych zajęciach dzieciaki uczyły się rysować sylwetkę, podstawowe stroje typu bluzki, sukienki, kurtki, spodnie. Próbowały też same coś rysować. Była teoria, czyli np. zagadnienia czym się różni tkanina od dzianiny, jakie mamy rodzaje tkanin, splotów, rozmawialiśmy o surowcach. […] Drugie zajęcia to projektowanie bluzki – każdy ma zadanie narysować bluzkę, ozdobić ją jakoś. Trzecie zajęcia to już zszywanie, doszywanie rękawów, nauka szycia. Czwarte zajęcia to sesja zdjęciowa w tych uszytych przez dzieciaki rzeczach.” – opowiada Magdalena Galas-Klusek.

Efekty sesji można już oglądać (poniżej w galerii oraz w wideo) i trzeba przyznać, że uszyte bluzki mogą się podobać! 

REKLAMA

Kolejny turnus warsztatów startuje już za chwilę. Jest jeszcze wolne miejsce na zajęcia w najbliższą sobotę, a już wkrótce ruszą także lekcje projektowania dla nieco starszych odbiorców –„Jest pomysł na takie Zero Waste warsztaty, czyli uszycia sobie torby na zakupy, torby na chleb płóciennej i takich torebek z organzy, czegoś ala firanka na warzywa i owoce by trochę mniej foliówek ze sobą nosić. To pomysł na zajęcia w poniedziałki albo środy popołudniami. To bardziej dla dorosłych albo nastolatek, które interesują się trochę szyciem, a trochę ekologią” – opowiada nam Magdalena Galas-Klusek z firmy Samodobro.

Na wszystkie warsztaty organizowane przez Samodobro mogą zgłaszać się osoby powyżej siódmego roku życia – także dorośli. Zapisy cały czas trwają – między innymi na kurs projektowania bluzy, który ruszy 13 i 27 kwietnia oraz na warsztaty Zero Waste – ten kurs startuje 15 oraz 17 kwietnia. Kontakt:  [email protected]; tel. 696 943 069 oraz na Facebooku –  fanpage i grupa. Dodajmy jeszcze, że wszystkie zajęcia odbywają się w sklepie Samodobro, który mieści się w Końskich przy ulicy Piłsudskiego 47.

Zdjęcia z warsztatów:

Efekty pracy:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *