REKLAMA

W Końskich powstają egipskie rzeźby. Zaprezentują je podczas Dni Miasta [wideo, zdjęcia]

Trwa projekt „Kultura Egipska”, którego uczestnicy pod okiem instruktora w pracowni ceramicznej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich przygotowują egipskie rzeźby. Są więc sfinksy, niewolnice, czy piramidy. Są jednak także rzeźby nawiązujące do Końskich – mamy Egipcjankę, czy Altaną Parkową. Twórcy swoje dzieła zaprezentują podczas Dni Końskich, czyli prawdopodobnie w weekend 21-22 sierpnia. 

REKLAMA

Pierwszy etap projektu polegał na stworzeniu rzeźb pod czujnym okiem instruktora Pawła Stasińskiego. Miał on miejsce pomiędzy 21 a 25 czerwca. W zajęciach udział bierze aż 41 uczestników i można się spodziewać, że łącznie powstanie nawet ponad sto rzeźb. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła. Są gliniane sfinksy, piramidy, ozdoby z hieroglifami, czy egipskie niewolnice.

Obecnie trwa druga część tych warsztatów – „To druga część projektu pod tytułem ‚Kultura Egipska’. Nawiązaliśmy do architektury naszego otoczenia, naszego domu kultury, który to jest budynkiem charakterystycznym w stylu egipskim. Ponieważ kontynuujemy tę pracę w ceramice to dziś mamy drugi etap: szkliwienie, malowanie rzeczy, które wykonaliśmy między 21 a 25 czerwca” – opowiada nam Paweł Stasiński, instruktor w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

A kiedy prace będą już ukończone rozpoczną się przygotowania do wystawy –„Jeśli chodzi o wystawę to myśleliśmy nad tym kiedy to zrobić. Okres wakacyjny nie sprzyja temu by wszystkich uczestników zgromadzić jednocześnie to postanowiliśmy, że podczas Dni Końskich przed ‚Egipcjanką’ będzie wystawiona w specjalnych okolicznościach wystawa i wszyscy mieszkańcy naszego miasta będą ją sobie mogli obejrzeć”  – mówi dumny Paweł Stasiński.

Przypomnijmy, że „egipska ceramika” mogła zagościć w Końskich dzięki realizacji projektu „Active Citizens”. To działania realizowane w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją British Council oraz Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Końskich powstają egipskie rzeźby. Zaprezentują je podczas Dni Miasta [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *