REKLAMA

W Końskich powstanie Młodzieżowa Rada Miasta [wideo]

Tego w gminie Końskie z pewnością brakowało. Wzorem wielu większych miast nasze władze postanowiły powołać do życia Młodzieżową Radę Miasta i Gminy. 

REKLAMA

30. czerwca Rada Miejska przyjęła uchwałę, która określała zasady wprowadzenia młodzieżowej rady. O tym jak powstała ta inicjatywa opowiedział nam wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. – „Wpływały do Urzędu Miasta różnego rodzaju sygnały od przedstawicieli środowisk szkolnych zarówno szczebla ponadgimnazjalnego, jak i gimnazjalnego z zapytaniami jakie formy działania mogą być podjęte np. w sferze kulturalnej miasta i gminy, pytania dotyczące dlaczego nie ma boiska, albo dlaczego nie ma skateparku, dlaczego nie mogą w Dniach Końskich uczestniczyć zespoły grające specyficzny rodzaj muzyki. Podjęliśmy więc inicjatywę aby Ci młodzi ludzie znaleźli się w gronie osób, które zaczną tworzyć inną wizję działań sportowych czy kulturalnych na terenie miasta i gminy. Stąd pomysł stworzenia takiej rady.”

Oznacza to, że władze gminy otwierają się na zdanie młodych i deklarują, że ich pomysły od teraz będą starać się skrupulatnie realizować. W skład Młodzieżowej Rady wejdą przedstawiciele wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie gminy Końskie, również tych niepublicznych. Może się zdarzyć tak, że któraś z placówek zdecyduje się by nie delegować swojego przedstawiciela, dlatego wciąż nie wiadomo ilu dokładnie będzie młodych radnych.

REKLAMA

Od 9. września znany jest kalendarz wyborczy, który zarządzeniem wprowadził Burmistrz Krzysztof Obratański. Wiadomo, że 8. października we wszystkich szkołach mają się odbyć wybory powszechne, po których poznamy młodych rajców. Ich zadaniem będzie przede wszystkim doradzanie swoim dorosłym odpowiednikom oraz władzy. –„Taka rada ma charakter konsultacyjny, opiniotwórczy. Wydaje nam się, że sposób przekazu tych informacji i wiedza młodzieży w szeregu obszarach codziennego życia pozwoli na przekuwanie ich zdania na wiele obszarów codziennej rzeczywistości.” – opowiedział nam wiceburmistrz Jasiński.

My zaś deklarujemy, że działaniom młodzieżowej rady będziemy przyglądać się równie skrupulatnie co dorosłej.

 

Rozpoczecie roku I LO 22

Uczniowie w wyborach powszechnych wyłonią swoich przedstawicieli.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *