REKLAMA

W Końskich stoi Ławka Niepodległości. Sprawdzamy jak działa [wideo, zdjęcia]

Na skwerku nieopodal Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich stanęła Ławka Niepodległości. To pamiątka na 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Ławka jest multimedialna, a my sprawdziliśmy w jaki sposób działa. 

REKLAMA

Ławka jest białego koloru. Znajdują się na niej inskrypcje upamiętniające 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz hasło „niepodległa”. Po jednej stronie umieszczono metalowe siedzisko z oparciem, za którym znajdują się trzy przyciski, którymi możemy włączać i wyłączać funkcje multimedialne.

Można odsłuchać fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r. Co ciekawe władze Końskich umieściły także nagranie dotyczące historii miasta oraz tego w jaki sposób nasz region odzyskiwał niepodległość.

REKLAMA

Koszt ławki to 29 900,00 zł. 40% tej kwoty, czyli 11960 zł zapłaciła gmina Końskie, 60% (17940 zł) to dotacja Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Końskich stoi Ławka Niepodległości. Sprawdzamy jak działa [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *