REKLAMA

W Końskich trwa bożonarodzeniowy kiermasz [wideo, zdjęcia]

Jeśli nie macie Państwo pomysłu na mikołajkowy lub świąteczny prezent albo poszukujecie znakomitych, polskich i własnoręcznie zrobionych ozdób bożonarodzeniowych to warto jeszcze w czwartek oraz piątek udać się na kiermasz, który zorganizowany został w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. 

REKLAMA

Z bożonarodzeniowym kiermaszem kojarzą się przede wszystkim ozdoby na stół, czy na choinkę i faktycznie tych znajdziemy najwięcej. Wszystkie są własnoręcznie wykonane z najwyższej jakości produktów. Obok bombek i łańcuchów znajdziemy też piękne stroiki na stół, czy wieńce na drzwi.

Na kiermaszu swoje stoisko ma między innymi jedna z klas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Na ich stoliku znajdziemy różne dekoracyjne, mikołajowe łyżki, a wszystkie gadżety zostały wykonane podczas zajęć szkolnych. Inny z rękodzielników proponuje wyszywane maskotki przedstawiające np. Mikołaja i Mikołajową. Wybór stroików oraz bombek jest olbrzymi, a wszystkie one są niezwykle oryginalne.

REKLAMA

Coś niespotykanego prezentuje Tadeusz Grajpel z Pracowni Badań i Edukacji Historycznej. Na swoim stoisku pokazuje on drzeworyty przedstawiające kilkusetletnie wzory i sięgające do czasów jeszcze sprzed pierwszej drukowanej księgi, czyli Biblii Gutenberga. Grajpel sprzedaje przede wszystkim świąteczne kartki wykonane poprzez odbicia drzeworytów na najwyższej jakości papierze szmacianym. Takie karty są czymś niedostępnym w jakimkolwiek sklepie. Jednak podczas wizyty u tego pasjonata możemy poznać historię komunikacji społecznej niemal od jej początku. Pan Tadeusz pokazuje między innymi księgi wykonane dzięki drzeworytom, które opowiadają choćby o wyprawie Krzysztofa Kolumba. Odwiedziny na kiermaszu warto połączyć z tą lekcją historii!

Kiermasz w Galerii DeK koneckiego Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go 4 trwał będzie jeszcze w czwartek i piątek w godzinach 15.00 – 19.00. Zapraszamy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *