REKLAMA

W Końskich uczczono pamięć ks. Jerzego Popiełuszki [zdjęcia]

W miniony wtorek w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich uczczono pamięć tragicznie zmarłego błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Na uroczystościach 37. rocznicy śmierci duchownego pojawili się włodarze powiatu, gminy, kombatanci i działacze „Solidarności”.

REKLAMA

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych: Starosta Grzegorz Piec, członek zarządu Dariusz Banasik, radny Grzegorz Jóźwik, sekretarz Zbigniew Sadorski i naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera wraz z zastępcą Marcinem Wiadernym oraz władze gminne na czele z zastępcą burmistrza Krzysztofem Jasińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Słoką.

REKLAMA

Pamięć błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki uczcili również kombatanci i działacze struktur NSZZ „Solidarność” z przewodniczącą Delegatury Heleną Obara. Powagi i splendoru tej uroczystej celebrze dodały poczty sztandarowe Armii Krajowej, Starostwa Powiatowego, koneckich struktur Prawa i Sprawiedliwości, NZSS „Solidarność”, Lasów Państwowych i szkół. Godną oprawę muzyczną zapewnił chór z parafii Św. Mikołaja w Końskich.

W dniu 19 października urodziny obchodził ks. Dziekan Andrzej Zapart. Stąd też po zakończeniu nabożeństwa, otrzymał życzenia i wiązanki kwiatów od wszystkich obecnych. Kapłan ten już wiele lat pełni posługę kapłańską jako proboszcz w parafii Św. Mikołaja i aktywnie działa na rzecz kultywowania wartości patriotycznych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *