REKLAMA

W Kozowie mają nową świetlicę (galeria zdjęć)

Rok trwała budowa strażnicy i świetlicy przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozowie (gmina Smyków). Inwestycja pochłonęła 1,2 miliona złotych, których dużą część udało się pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

REKLAMA
Otwarcie świetlicy w Kozowie 09

Wstęgę przecinali między innymi wójt gminy Smyków Józef Śliz, poseł Marek Gos, Grzegorz Gałuszka, Agata Binkowska i Piotr Żołądek związani z Sejmikiem Wojewódzkim.

Otwarcie obiektu było podwójnym świętem dla strażaków. Nie dość, że mogą korzystać z nowej strażnicy to jeszcze otrzymali sztandar ufundowany przez mieszkańców okolicznych wiosek. Gospodynią uroczystości była Halina Salicka, sołtys Kozowa. Zarządzająca miejscowością wręczyła pamiątkową szablę wójtowi Józefowi Ślizowi w podzięce za zrealizowanie tak wspaniałej inwestycji. Odznaczono również zasłużonych strażaków i aktywnych mieszkańców społeczności. Na zakończenie gospodarze wraz z gośćmi wspólnie biesiadowali.

Świetlica składa się z kilku pomieszczeń, które mają służyć przede wszystkim kulturalnemu rozwojowi Kozowa. Strażnica zaś ma w sobie dwa garaże, które pomieszczą wozy strażackie.

REKLAMA

Całość imprezy uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *