REKLAMA

W lipcu pobiegną ‚Przez Piekło do Nieba’. Przed nami Cross Maraton

To będzie już druga impreza turystyczna organizowana przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego po czasie pandemii. Już 11 lipca odbędzie się XV Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba”. Zapisy już ruszyły. 

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl

„Koronawirus nadal trzyma, ale władze nieco poluzowały obostrzenia. Tak i my stajemy do walki o przeprowadzenie XV edycji Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba”. Po wielu dyskusjach i rekonesansach w terenie decyzja zapadła. Nie udało się 30 maja, a więc teraz zapraszamy na Ziemię Konecką w nowym terminie – 11 lipca 2020 r.” – mówi Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Zmieniają się zasady tej imprezy turystyczne w porównaniu z poprzednimi latami. Start i meta będą miały miejsce przy sklepie w miejscowości Niebo. Trasa będzie poprowadzona jedną pętlą o długości 7 kilometrów duktami leśnymi. Zgłosić można się standardowo na dwa dystanse rywalizacji – 42 km 195 m to tradycyjny Cross Maraton. Z kolei 21,1 km liczy trasa dla tych, którzy wybiorą marszobieg, czy spacer. Zawodnicy startować będą od około godziny 9:00.

REKLAMA

Dla wszystkich przewidziane są medale, losowane będą upominki. Najlepsi otrzymają symboliczne nagrody rzeczowe i puchary. Obecnie trwają już zapisy na Cross Maraton – więcej TUTAJ. Impreza objęta jest honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *