REKLAMA

W Lipie bawili się w ekologicznym rytmie [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Lipie przy nowopowstałym Klubie Seniora przedstawiciele gminy Ruda Maleniecka oraz Stowarzyszenia „Królewski Karp” zaprosili okolicznych mieszkańców do wspólnej zabawy w ekologicznym rytmie. Odbył się tam festyn pod hasłem „Środowisko ponad wszystko”. 

REKLAMA

„Dzisiejszy piknik odbywa się w ramach złożonego wniosku przez Stowarzyszenie Królewski Karp w Lokalnej Grupie Działania. Piknik ten miał się odbyć w ubiegłym roku. Niemniej warunki na to nie pozwalały i w związku z tym to przedstawienie realizujemy dziś. Jest dużo atrakcji dla najmłodszych, są dmuchańce dla dzieci bezpłatne, występ teatralny, są dostępni animatorzy. Będzie wspólne ognisko dla wszystkich, poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Lipianki i wiele innych atrakcji, które są przygotowane dla naszych mieszkańców”  – opowiada Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Hitem festynu okazał się występ aktorów z Teatru Kultureska w Krakowie. Pokazali oni program mówiący o tym jak rośliny ratują świat przed ekologiczną zagładą. Aktorzy z teatru zabawiali najmłodszych także podczas pokazu baniek mydlanych.

Oprócz atrakcji wspomnianych przez wójta przybyli mogli brać udział w grach i quizach o charakterze ekologicznym, a na najaktywniejszych czekały ciekawe upominki. Wszyscy byli częstowani smakołykami przygotowywanymi w kuchni „Domu Seniora”, który powstał w budynku dawnej szkoły w Lipie. Natomiast przedstawiciele miejscowego OSP zaprezentowali pokazy strażackie, w tym prezentację Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lipy.

Całość wydarzenia zakończyła wspólna biesiada pod chmurką przy „ponadpokoleniowej muzyce”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *