REKLAMA

W Lipie powstał Klub Seniora [wideo, zdjęcia]

Od kilku tygodni w miejscowości Lipa w gminie Ruda Maleniecka funkcjonuje Klub Seniora. To zadanie sfinansowane w pełni ze środków europejskich, a kwota przeznaczona na jego start i działalność to ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. Klub mieści się w budynku dawnej szkoły podstawowej. 

REKLAMA

„Pomysł pojawił się jeszcze w ubiegłym roku w okresie jesieni. Zamierzaliśmy przeprowadzić remont budynku i oczekiwaliśmy na ogłoszenie naboru na tego typu działania. Początkiem tego roku Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na utworzenie Klubu Seniora. Skorzystaliśmy z naboru, wniosek przeszedł z sukcesem, podpisaliśmy umowę i cała realizacja działalności klubu rozpoczęła się od 1 sierpnia bieżącego roku” – mówi nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Gmina Ruda Maleniecka na remont, a także prowadzenie przez dwa lata klubu pozyskała z Unii Europejskiej przeszło 1 milion 200 tysięcy złotych –„W ramach całego projektu dokonaliśmy remontu obiektu na parterze. Budynek został doposażony w sprzęt, wykonaliśmy remont kuchni, którą też wyposażyliśmy. Trwają cały czas też zajęcia tematyczne” – wylicza Leszek Kuca.

REKLAMA

Za pozyskane pieniądze instytucja ma być też przez dwa lata utrzymywana. Z zajęć może obecnie korzystać  89 seniorów, ale lista nie jest zamknięta. Mogą dołączać do klubu kolejne osoby. Na zapisanych czekają atrakcje takie jak zajęcia fitness, kulinarne, plastyczne, czy florystyczne. W planach są spotkania profilaktyczne, z lekarzami, czy rehabilitantami.

Wkładem gminy w projekt utworzenia klubu było przekazanie budynku pod jego działalność – obiektu po dawnej szkole podstawowej. W tym miejscu w przyszłości funkcjonować ma także świetlica środowiskowa, z której korzystać będą mogli nie tylko starsi mieszkańcy gminy. Sam budynek czekają jeszcze kolejne remonty – między innymi odnowienie elewacji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *