REKLAMA

W Lipie znów będzie artystycznie! Zapraszamy na koncert [wideo]

Atrakcyjny Dzień Papieski będzie miał miejsce w Lipie w gminie Ruda Maleniecka. Na tamtejszej „Scenie pod Lipami” zobaczymy między innymi znanego muzyka Tomasza Kamińskiego, który niegdyś związany był z takimi zespołami jak „Nocna zmiana bluesa”, czy „Dżem”. 

REKLAMA

Dzień Papieski w niedzielę 14 października rozpoczną jednak uczniowie i artyści związani z Teatrem pod Lipami, który prowadzi miejscowy proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Tomasz Waśkiewicz. –„Zapraszamy na scenę pod Lipami w czasie już osiemnastego Dnia Papieskiego. Pod tytułem „Promieniowanie Ojcostwa” chcemy przedstawić postać papieża jako ojca, a także ukazać jego naukę dotyczącą bycia ojcem, bycia opiekunem, tak dzisiaj bardzo potrzebną. 14 października o godzinie 18:00 rozpoczną dzieci z naszej szkoły w Lipie prezentacje o Ojcu Świętym. Później młodzież i kandydaci do bierzmowania na podstawie dramatu „Promieniowanie Ojcostwa” ukażą te treści związane z nauką papieża.” – zdradza ks. Tomasz.

Dramat „Promieniowanie Ojcostwa” w 1964 roku napisał Karol Wojtyła, wtedy jeszcze jako biskup. Dzieło Jana Pawła II zawiera refleksje o dojrzewaniu do ojcostwa, budowaniu relacji człowieka z Bogiem i ludźmi, o misji ojca w rodzinie. Przedstawienie go przez członków „Teatru pod Lipami” będzie na pewno nie lada ucztą. Po występach teatralnych przyjdzie czas  na koncert gwiazdy wieczoru. A będzie nią Tomasz Kamiński, który niegdyś związany był z takimi zespołami jak „Nocna zmiana bluesa”, czy „Dżem”. Od wielu lat tworzący tak zwaną „muzykę z przesłaniem”. –„Udało nam się sprowadzić gwiazdę wieczoru. Tomek Kamiński i muzyka z przesłaniem  np. <<Ty tylko mnie poprowadź>> to właśnie on śpiewa i myślę, że przyciągnie bardzo dużo osób, bo to muzyka która jest takim pewnym koncertem ewangelizacyjnym.” –  opowiada ksiądz Waśkiewicz.

REKLAMA

Zatem jeszcze raz: Na Dzień Papieski oraz koncert Tomka Kamińskiego w Lipie w gminie Ruda Maleniecka zapraszamy Państwa już w niedzielę 14 października od godziny 18:00.

18.00 – „Jan Paweł II jako ojciec” – występ dzieci ze szkoły w Lipie pod kierunkiem p. Aleksandry Fidos i p. Bożeny Popielskiej
18.30 – Prezentacja hasła dnia papieskiego i wybrane treści dramatu Karola Wojtyły – „Promieniowanie ojcostwa” – w wykonaniu kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prowadzenie dnia papieskiego: ks.Adam Ślusarczyk
19.00 – Gwiazda wieczoru: TOMEK KAMIŃSKI i „Muzyka z przesłaniem”

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *