REKLAMA

W marketach stoją kosze na żywność dla dzieci z SOSW Barycz

„Święta godne, a nie głodne” – pod takim hasłem odbywa się kolejna edycja Świątecznej Zbiorki Żywności organizowanej przez Bank Żywności. Ze względu na pandemię w tym roku wydarzenie ma inny charakter – zbiórki w sklepach odbywają się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci mogą przekazać artykuły do koszy ustawionych przy kasach. Akcja trwa od 23 do 28 listopada w ponad 2000 sklepach w całej Polsce, także w koneckich – W Kauflandzie, Tesco oraz Biedronkach. W powiecie koneckim żywność będzie zbierana dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

REKLAMA

Tym razem akcja ma jeszcze mocniejszy wyraz, ponieważ trwa epidemia. Wiele osób nie tylko traci pracę, ale też poważnie choruje, musi pozostać w izolacji. Starostwo Powiatowe w Końskich zwraca się więc z wielkim apelem –„Ratujmy święta wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia. Nie pozwólmy, by nasi niepełnosprawni uczniowie pozostali bez naszej pomocy” – apeluje starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

Do inicjatywy Banków Żywności może dołączyć każdy – będąc w sklepie wystarczy kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie oraz słodycze.

„Liczymy na wielkie serca i hojność mieszkańców naszego miasta. Pragniemy obdarować naszych uczniów słodyczami z okazji Mikołaja, a na Święta Bożego Narodzenia przygotujemy paczki dla ich rodzin. Już dzisiaj dziękujemy z całego serca pracownikom sklepów oraz mieszkańcom za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności dla uczniów SOSW w Baryczy” – dodaje Grzegorz Piec.

My również zachęcamy do udziału w akcji i trzymamy kciuki za udaną zbiórkę żywności!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *