REKLAMA

W niedzielę darmowa komunikacja do Sielpi! Pojedziemy amerykańskim School Busem! [zdjęcia]

Jakiś czas temu zapytaliśmy konecczan o potrzebę zaistnienia komunikacji miejskiej w Końskich (więcej TUTAJ). Wielu z nich było za. Już w niedzielę miasto postawi pierwszy krok w tym kierunku – zorganizowano darmowe kursy do Sielpi. 

REKLAMA

School bus w Końskich 06

„Po pierwsze chcemy w ten sposób pożegnać lato. Pogoda ma być piękna, a więc mamy nadzieję, że jak najwięcej mieszkańców Końskich zdecyduje się pojechać do Sielpi. Drugi powód organizacji tej jednodniowej komunikacji to promocja nowego nabytku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, czyli amerykańskiego School busa.” – powiedział nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Warto skorzystać z tej propozycji choćby dla samej przejażdżki nietypowym autem. Wspomniany School bus to ogromny, żółty  autobus, identyczny jak te, które mogliśmy oglądać w wielu serialach i filmach rodem z Hollywood. Pojazd został nabyty przez PGK Końskie i ma odciążyć Gimbusa, którym dotychczas przewożono dzieci. Po likwidacji Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych to właśnie na PGK-u ciąży obowiązek przewozu dzieci do szkół. Miejska firma chce to robić używając właśnie dwóch wspomnianych pojazdów. School bus będący bohaterem tego artykułu został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, w Polsce został sprowadzony do Bałtowa, gdzie służył jako komunikacja gminna.  Musimy przyznać, że nowy konecki nabytek robi ogromne wrażenie!

Już w niedzielę od godziny 12.00 każdy będzie mógł za darmo przejechać się tym autobusem na trasie Końskie – Sielpia – Końskie. Pierwszy kurs wyruszy punktualnie o 12 z przystanku na ulicy Księdza Granata, następnie przejedzie przez 16 Stycznia, a także będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach na trasie do turystycznej miejscowości. Po pół godzinie autobus będzie wracał z Sielpi i ponownie zabierał wszystkich chętnych do przejazdu. Ostatni wyjazd z Końskich zaplanowano na godzinę 20.00.

Nie jest jednak tak, że praca School busa zakończy się na przejazdach do Sielpi oraz transporcie dzieci do szkół. Końskie na poważnie przymierzają się do zorganizowania miejskiej komunikacji. –„Od wielu lat myślimy nad tym jak zorganizować w naszym mieście komunikację, która zarazem będzie oszczędna i nie uderzy miasta po kieszeni, a także zaspokoi potrzeby mieszkańców. W nowej perspektywie unijnej są pieniądze na doposażenie i odremontowanie istniejących taborów, także na zakup nowych autobusów do istniejących jednostek, które zajmują  się komunikacją. PGK od niedawna jest taką jednostką i na pewno będziemy się starać o te środki zewnętrzne. Kiedy już zakupimy odpowiednią liczbę pojazdów to zorganizowanie komunikacji nie powinno być już jakimś wielkim problemem.” – zdradza nam burmistrz Krzysztof Obratański.

Do tematu komunikacji miejskiej w Końskich z pewnością jeszcze wielokrotnie powrócimy, a tymczasem zachęcamy do skorzystania z niedzielnych darmowych przejazdów na trasie Końskie – Sielpia.

Zdjęcia:

School bus w Końskich 02

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *