REKLAMA

W niedzielę Konecki Motopiknik. Rozmawiamy z organizatorem [wideo]

Już w tę niedzielę na stadionie OSiR w Końskich odbędzie się IV edycja Koneckiego Motopikniku – największej imprezy motoryzacyjnej w roku w powiecie koneckim. Ze względu na zbliżające się wydarzenie rozmawialiśmy o nim z organizatorem – Kamilem Szlęzakiem.

REKLAMA

tkn24.pl: W tym roku czwarta edycja Koneckiego Motopikniku, ale najpierw powiedzmy, jak to się wszystko zaczęło, skąd w ogóle wzięła się ta inicjatywa?

Kamil Szlęzak: „Zaczęło się to w 2017 roku, gdzie jako pasjonaci motoryzacji stwierdziliśmy, że zaczniemy organizować kilka takich luźnych spotów, czyli spotkania osób z samochodami i motocyklami. Zaczęło się dość niewinnie – od kilkunastu, kilkudziesięciu sztuk, a przerodziło się to w kilkaset samochodów mocno potuningowanych, pojazdów klasycznych i nietuzinkowych z całej Polski”

REKLAMA

tkn24.pl: Podczas każdego z tych wydarzeń towarzyszy Wam także cel charytatywny. Chcecie też pomagać.

K. Szlęzak: „Staramy się każdą naszą akcję łączyć z celem charytatywnym, w tym roku nie jest inaczej. Zbieramy na Igorka Polakowskiego – jest to chłopczyk z chorobą wodogłowia i kilkoma innymi schorzeniami. Igorek jest mieszkańcem naszego powiatu, dlatego stwierdziliśmy – czemu by mu nie pomóc?”

tkn24.pl: Co w tym roku zostało przygotowane, jakie mamy atrakcje dla zgromadzonych?

K. Szlęzak: „Poza zbiórką charytatywną oraz licytacjami na scenie będziecie mogli doświadczyć driftu samochodowego – jest to profesjonalny pokaz jazdy w kontrolowanym poślizgu. Będziemy mieli od dziesięciu do dwunastu profesjonalnie przygotowanych driftowozów razem z kierowcami, będzie oczywiście możliwość przejechania się z takim kierowcą. Wszystkie przekazane pieniążki trafią na cel charytatywny dla Igorka, będzie strefa gastronomiczna, dosyć obszerna, na pewno bardziej obszerna niż w zeszłym roku. Będą zabawy dla najmłodszych, zabawy, zamki dmuchane, kulki, zjeżdżalnie, dmuchańce, stoiska z watą cukrową, lodami i wiele atrakcji. Oczywiście przede wszystkim nastawiamy się na pokaz tych pojazdów i motocykli, których w większości nie zobaczycie na normalnej, polskiej drodze”

tkn24.pl: Ile pojazdów zgłosiło się do uczestnictwa w wydarzeniu?

K. Szlęzak: „Zgłosiło się około dwustu pojazdów. Wszystkie przeszły dosyć dogłębną selekcję. Z tych pojazdów, które zgłosiły się przez nasz panel rejestracyjny wyselekcjonowaliśmy około 150 pojazdów i właśnie te samochody zobaczyć będziecie mogli na imprezie”

tkn24.pl: Czy Konecki Motopiknik organizowany jest przy współpracy z samorządowcami? Macie jakieś wsparcie?

K. Szlęzak: „Nasza edycja, jak co roku, organizowana jest przy współpracy z miastem. Posiadamy honorowy patronat burmistrza miasta i gminy Końskie. W tym roku, jak i w poprzednich miasto pomaga nam w organizacji, także mocno się wspieramy”

tkn24.pl: Czy będzie to impreza jednodniowa? Czy może obejmie cały weekend?

K. Szlęzak: „Będzie to impreza jednodniowa, zaczynamy w niedzielę, start przewidujemy około godziny 10:00. Zakończenie będzie około godziny 18, także gwarantujemy wam cały dzień dobrej zabawy” 

tkn24.pl: Dziękujemy za rozmowę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *