REKLAMA

W niedzielę o 12:15 inauguracja nowego proboszcza parafii św. Mikołaja

Już w niedzielę o godzinie 12:15 w Kolegiacie św. Mikołaja będzie miała miejsce msza święta inaugurująca probostwo księdza Jacka Wieczorka. Jednocześnie będzie to pożegnanie po 30-letniej kadencji ks. Andrzeja Zaparta. 

REKLAMA

Z lewej: nowy proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Jacek Wieczorek. Z prawej: ks. Andrzej Zapart

Ksiądz Andrzej Zapart odchodzi z największej koneckiej parafii po 30-latach pełnienia funkcji proboszcza. Odchodzi na emeryturę po skończeniu 75 roku życia.

Decyzją biskupa księdza Zaparta zastępuje ksiądz Jacek Wieczorek.

REKLAMA

To duchowny mający 51 lat. przyjął święcenia kapłańskie 14 czerwca 1997 roku w katedrze Opieki NMP w Radomiu z rąk bp. Edwarda Materskiego. Jako wikariusz pracował w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Po roku został wysłany na studia specjalistyczne z nauk o środkach komunikacji społecznej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. W czasie studiów i po ich zakończeniu pomagał duszpastersko we włoskich parafiach, gdzie mógł poznać życie Kościoła i duszpasterstwo w północnych Włoszech. Potem związał się już z mediami. Współpracował z radiem AVE, a następnie już przez blisko 21 lat kieruje Radiem Plus Radom. Ksiądz Wieczorek funkcje proboszcza w kościele pw. św. Mikołaja objął z dniem  1 lipca.

REKLAMA

2 thoughts on “W niedzielę o 12:15 inauguracja nowego proboszcza parafii św. Mikołaja

  1. Joisse pisze:

    Polska utraciła niepodległość w 39r. i jej nie odzyskała. Przez takich między innymi klechów w komitywie ze skorumpowanymi politykami.

  2. Jagoda pisze:

    Tak zwani włodarze padną na kolana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *