REKLAMA

W niedzielę w Gruszce patriotyczna uroczystość

Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego już w najbliższą niedzielę na „Polance Chwały” w okolicach miejscowości Jóźwików-Gruszka organizuje uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Bitwy pod Gruszką. W tym miejscu w związku z ustawą dekomunizacyjną nie ma już pamiątkowego obelisku. Natomiast w niedzielę stanie tam Krzyż Partyzancki. To po to by pamiętać o wszystkich, którzy w tym miejscu zginęli. Wydarzenie z założenia ma być apolityczne.

REKLAMA

Zdjęcie z uroczystości 73 rocznicy wykonane w 2017 roku.

Niedzielna uroczystość rozpocznie się już o godzinie 12:00 od uroczystej mszy świętej w w Kościele Rzymskokatolickim pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jóźwikowie – Gruszka w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych Bohaterów Bitwy pod Gruszką. W nabożeństwie udział wezmą delegacje wraz z pocztami sztandarowymi środowisk kombatantów, weteranów, organizacji patriotycznych oraz młodzieży – w jej trakcie nastąpi akt poświęcenia „KRZYŻA PARTYZANCKIEGO”, daru od parafian, mieszkańców m. Gruszka i uczestniczących środowisk patriotycznych.

Po mszy około 13:00 będzie miał miejsce przemarsz uczestników uroczystości i przeniesienie poświęconego Krzyża Partyzanckiego na „Polankę Chwały” w Gruszce, gdzie nastąpi jego wkopanie. Na polanie delegacje i zaproszeni goście złożą znicze oraz wieńce, wystąpi także młodzież z przygotowanym programem artystycznym.

REKLAMA

Po części oficjalnej dojdzie jeszcze do „Spotkania Pokoleń” przy żołnierskiej grochówce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *