REKLAMA

W niedzielę w Końskich odbędzie się duży turniej karate [wideo]

Już w niedzielę w Końskich w hali przy ulicy Stoińskiego ponownie o Puchar z Żeliwa powalczą młodzi karatecy z całego kraju. Turniej organizuje Konecki Klub Karate Kyokushin, w którym głównym trenerem jest Mateusz Garbacz. 

REKLAMA

Wielokrotny mistrz Polski i medalista seniorskich Mistrzostw Europy opowiedział nam o imprezie, którą organizuje już po raz siódmy, a która już po raz trzeci nosić będzie nazwę „Konecki Turniej Karate o Puchar z Żeliwa”. –„Oficjalnie otwarcie zaplanowaliśmy na 10.30, myślę że będzie krótko więc koło 11.00 przejdziemy do walk. Będą kategorie wiekowe i wagowe. Z tymże będzie bardziej precyzyjny podział na wagi w poszczególnych rocznikach. Te zaś będą połączone po dwa. O ile dobrze pamiętam to 2011 i 2010;  2009 i 2008, aż do 2000 rocznika najstarsi.” – opowiada nam sensei Garbacz.

Siedem turniejów oraz kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które Konecki Klub Karate organizował w styczniu bieżącego roku to duże doświadczenie w tworzeniu tego typu imprez. Możemy się więc spodziewać, że w niedzielę zobaczymy nie tylko ciekawe walki, ale i wyjątkowe widowisko. Walki odbywać będą się w ochraniaczach na tułów, kaskach oraz bawełnianych ochraniaczach na pięści i piszczele. –„Takie są zasady. Tak jest przyjęte na Mistrzostwach Europy bodajże do 16 roku życia w tej federacji, do której należymy i by iść w ślad za tym i przygotowywać dzieci do kwalifikacji i startów w ME to robimy w ten sam sposób, dokładnie tak jak to obowiązuje na zawodach wyższej rangi.” – tłumaczy nam Mateusz Garbacz.

REKLAMA

Do Końskich w niedzielę przyjedzie około 300 zawodników z całej Polski, oczywiście liczna będzie też reprezentacja gospodarzy – Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Zachęcamy Państwa do przychodzenia do hali przy ulicy Stoińskiego już od godziny 10.30, kiedy to rozpocznie się ceremonia otwarcia. Walki trwać będą na kilku matach przez cały dzień. Najlepsza drużyna otrzyma efektowny Puchar z Żeliwa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *