REKLAMA

W Niekłaniu powstaje multifunkcyjny obiekt [wideo, zdjęcia]

Remiza ze świetlicą, a także z miejscem na… karetkę. Taki multifunkcyjny obiekt powstaje w Niekłaniu w gminie Stąporków. W dużej mierze dzięki środkom pochodzącym z rządowej dotacji.

REKLAMA

To, że nowa remiza potrzebna jest w Niekłaniu w gminie Stąporków wiadomo było od wielu lat. Przez ten czas coraz głośniejsze stawały się prośbę o świetlicę wiejską. Teraz za sprawą dotacji pozyskanej przez samorząd te cele się urzeczywistniają. Na dodatek samorząd chce by przy obiekcie na stałe stacjonowała karetka, będąca do dyspozycji mieszkańców gminy  –„Pozyskaliśmy 2,5 mln środków rządowych na budowę tego obiektu. Całość budowy i wyposażenia opiewa na około 3,5 mln złotych. W budynku znajduje się remiza przygotowana pod trzy wozy. Planujemy w najbliższym czasie pozyskać także karetkę, która tutaj będzie stacjonowała. Mamy świetnie przygotowanych i przeszkolonych druhów, więc mamy już lokalizację, druhów, więc chcemy stworzyć centrum, które zapewni mieszkańcom gminy jeszcze lepsze bezpieczeństwo” – opowiada nam Dorota Łukomska, burmistrz miasta i gminy Stąporków.

Funkcje związane z bezpieczeństwo to jedno, ale nowy budynek ma też bawić i integrować lokalną społeczność  –„W obiekcie będzie też świetlica. Tu gdzie stoimy będzie świetlica z aneksem kuchennym, ale też bawialnie dla najmłodszych, szatnie, toalety, sala fitness, siłownia, a na parterze także jeszcze sala pamięci” – opowiada Łukomska.

REKLAMA

Przy kompleksie stworzony zostanie zewnętrzny parking. Funkcjonować ma tam także nowoczesny plac zabaw i zewnętrzna siłownia. Obecnie cała inwestycja jest na końcowym etapie, niebawem rozpocznie się już wyposażanie budynku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz