REKLAMA

W Nieświniu radość, w Modliszewicach niepokój. Zamieszanie z budżetem obywatelskim [wideo]

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2024 gminy Końskie zostały zmienione po ich pierwotnym opublikowaniu. Przedstawiciele gminy Końskie poinformowali o niemożliwości zrealizowania zadania, które zajęło trzecie miejsce i które dotyczy świetlicy w Modliszewicach. Zamiast tego środki trafić mają na zadanie ulokowane głosami mieszkańców na czwartej pozycji, czyli na modernizację placu zabaw w Nieświniu przy ulicy Górniczej. Z kolei społeczność Modliszewic ma otrzymać finansowanie na zgłoszone zadanie za pośrednictwem normalnych zmian budżetowych – częściowo w roku 2024, a część w 2025. Z uwagi na tę decyzję w Nieświniu zapanowała euforia. Z kolei w Modliszewicach niepokój. Rozmawialiśmy ze stronami sprawy: inicjatorami zgłoszenia projektu dt. wyposażenia świetlicy w Modliszewicach oraz z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim.

REKLAMA

Problem jest zawiły. Gmina wskazuje na problemy formalne z wnioskiem, który złożyli mieszkańcy Modliszewic. Dlaczego więc został on w ogóle dopuszczony do głosowania? Tutaj prawdopodobnie zawiódł czynnik ludzki i ktoś tego po prostu nie sprawdził. Z kolei inicjatorzy zadania polegającego na doposażeniu świetlicy przedstawiają inne racje i teorie. Obie strony deklarują jednak chęć rozwiązania tego impasu, dla obu celem jest też ostateczne wykonanie projektu. Nie chcąc wpływać na przekaz obu stron przedstawiamy Państwu wypowiedzi i argumenty w całości.

REKLAMA

W materiale wideo znajdziecie wypowiedzi: burmistrza miasta i gminy Końskie oraz inicjatorów zadania z Modliszewic: sołtys Ewy Nowak oraz mieszkańca i członka Rady Sołeckiej Szymona Majewskiego.

Wyniki budżetu obywatelskiego 2024 znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

3 thoughts on “W Nieświniu radość, w Modliszewicach niepokój. Zamieszanie z budżetem obywatelskim [wideo]

  1. Toja pisze:

    Po co było w Końskich budować takie wielkie Koneckie Centrum Kultury tyle milionów wydawać na szkoła muzyczną ,Kino . Jak wystarczy było kupić kilka pianin w świetlicach ,było by taniej. oraz projektorów do wyświetlania filmów.

    • Magdalena pisze:

      Zapraszamy do KCK, żeby zobaczyć ile tam jest w tej chwili życia, ile pracowni funkcjonuje, ile zajęć jest dostępnych dla dzieci i dorosłych. Na większość ciężko się dostać bo jest tak wielu chętnych. Na prawdę czasem warto wyjść z domu żeby zmienić perspektywę, a nie oceniać z poziomu kanapy.

  2. […] że pomysł i tak zostanie zrealizowany, ale już w normalnym, a nie obywatelskim trybie (o tym TUTAJ). I słowa te zostały dotrzymane o czym informuje nas sołtys Ewa […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *