REKLAMA

W Nieświniu wielkie zmiany! Boisko i wyremontowana szkoła! [wideo, zdjęcia]

Mieszkańcy Nieświnia mogą czuć się zauważeni i docenieni przez władze gminy Końskie. Właśnie zakończyły się tam prace przy budowie boiska, które ma służyć lokalnej społeczności. Wielki remont przechodzi także miejscowa Szkoła Podstawowa! 

REKLAMA

Boisko jest już odebrane, a mieszkańcy w pełni mogą z niego korzystać  –„Były już prace odbiorowe uniwersalnego boiska przyszkolnego, które będzie jednocześnie boiskiem wiejskim, a więc będzie można z niego nie tylko w ramach zajęć szkolnych, ale również powszechnie będą mogły być tam rozgrywane zawody, rozgrywki i w wakacje i popołudniami poza zajęciami szkolnymi. To jest pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej z nawierzchnią z poliuretanu, a więc nawierzchnią bezpieczną. Z możliwością rozgrywek w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę. W sumie kosztowało to gminę około 250 tysięcy złotych” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Droga do stworzenia tego obiektu miała jednak swoje zakręty. Dwa lata temu społeczność Nieświnia umieściła ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Pieniędzy, które są przeznaczone w ramach tego konkursu starczyło jednak zaledwie na wykonanie planów oraz podbudowy. Mieszkańcy chcieli walczyć o kolejne środki z budżetu obywatelskiego, ale tutaj gmina zadecydowała, że na dokończenie robót przekaże pieniądze zabezpieczone w zwykłym budżecie.

REKLAMA

W ramach projektu termomodernizacji budynków publicznych remont przechodzi także Szkoła Podstawowa w Nieświniu. W tym samym wniosku o dofinansowanie gmina wystąpiła o środki zewnętrzne na remont właśnie w Nieświniu, a poza tym również Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy oraz zachodniego skrzydła budynku pałacowego w Parku Miejskim w Końskich. Szkoła w Nieświniu jest na zaawansowanym etapie prac –„To są prace w trakcie, w całej pełni. Mamy nadzieję, że one zostaną w większości do końca wakacji wykonane. Tam jest dosyć wysoki poziom zaawansowania tych najważniejszych prac przynajmniej zewnętrznych, czyli docieplenia ścian, sufitów, wymiany części stolarki okiennej i drzwiowej, ale te rzeczy które będą działy się wewnątrz, czyli modernizacja systemów mogą jeszcze potrwać” – tłumaczy burmistrz Obratański.

Wszystkie prace prowadzone są z własnych środków budżetu gminy. Jednocześnie wiadomo, że nasz samorząd wygrał konkurs na dofinansowanie, ale oczekuje podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim. Kiedy do tego dojdzie gmina otrzyma zwrot 70% wydanych pieniędzy.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *