REKLAMA

W oczyszczalni uczyli się o ściekach [wideo, zdjęcia]

W tym projekcie chodzi o edukację ekologiczną. Młodzież poznaje oczyszczalnię w Kornicy, a zarazem dowiaduje się np. jak należy poprawnie korzystać z kanalizacji, czyli czego nie wolno wrzucać do ścieków. 

REKLAMA

Więcej o tym projekcie opowiedziała nam Dorota Niewęgłowska, pracująca w Oczyszczalni Ścieków w Kornicy. –„Dzisiaj jest czwarty dzień warsztatów. Są to takie warsztaty edukacyjne dla dzieciaków. Dziś mamy szkołę z Pomykowa i głównym celem jest edukacja dzieciaków tak by wiedziała jak wyglądają ścieki dopływające. Następnie młodzież zwiedza cały obiekt, może obejrzeć wszystko. Pokazujemy im, że celem jest to by ścieki wpływające do rzeki Młynkowskiej miały odpowiednie parametry. Tłumaczymy dzieciakom, że bardzo ważne jest by nie wrzucać do ścieków rzeczy, które powinny trafiać do koszy. Później dzieci mają poczęstunek i część laboratoryjną. Tam sobie wykonują próby wody i ścieków, bo staramy się im te biogeny pokazać, czyli jaki jest cel oczyszczalni, po co ona jest.” 

Eksperyment wykonywał Emanuel.

Eksperyment wykonywał Emanuel.

Bartka ze Szkoły Podstawowej w Pomykowie, który podczas naszej wizyty uczestniczył w wycieczce zapytaliśmy o jego wrażenia z pobytu w Oczyszczalni w Kornicy. – „Zapamiętałem, że odpady z naszych domów trafiają tutaj i z nich powstaje czysta woda, która trafia do rzeki Młynkowskiej. Najbardziej podobało mi się miejsce na reaktorze.” – powiedział nam chłopiec.

REKLAMA

Pracownicy Oczyszczalni w Kornicy zamierzają w przyszłości przeprowadzać kolejne podobne projekty.

Warsztaty ekologiczne w Kornicy 01

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *