REKLAMA

W Parku będzie monitoring. Także na Ogródek Jordanowski [wideo]

Kilka dni temu gmina Końskie podpisała umowę z przedsiębiorstwem Park-M na kompletną rewitalizację Parku Miejskiego w Końskich. Jednym z działań będzie montaż punktowego monitoringu. Ta informacja zbiega się z sygnałami, które dostajemy od mieszkańców jakoby w parkowym Ogródku Jordanowskim nie było zbyt bezpiecznie i zbyt czysto. Taki stan rzecz to efekt działań osób, które niekoniecznie powinny w ogródku przebywać. 

REKLAMA

Na jednym z forów dyskusyjnych związanych z Końskimi pojawiły się ostatnio wpisy mówiące o zniszczonych przez huliganów atrakcjach w Ogródku Jordanowskim, czy o notorycznie zostawianych tam butelkach po alkoholu oraz znajdowanych niedopałkach papierosów. Koneccy internauci zwracali też uwagę choćby na nieustannie zniszczoną tyrolkę, która kiedy tylko była sprawna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

REKLAMA

Z kamerami odwiedziliśmy popularnego „Jordana”, ale nie zastaliśmy tam nieporządku. Cały plac był wysprzątany po tym jak stopniały ostatnie śniegi. Udało nam się także ustalić, że problem wandalizmu w tym miejscu w najbliższym czasie powinien zniknąć. To dlatego, że podczas nadchodzącej rewitalizacji Parku Miejskiego to miejsce zostanie objęte monitoringiem –„W parku planowany jest monitoring, choć oczywiście on będzie dotyczył takich wrażliwych miejsc, które z racji oczywistych są częściej nawiedzane albo mogą budzić obawy co do ryzyk. Na przykład monitoring przewidywany jest na głównej alejce ze szczególnym uwzględnieniem wejść w okolicy Urzędu Miasta i Gminy, okolicy muzeum, czy do Ogródka Jordanowskiego. Dzisiaj te miejsca nie są monitorowane, a mówię przede wszystkim o Ogródku Jordanowskim i widać tego konsekwencje, czyli pewne poczucie bezkarności w sposobie korzystania z urządzeń parkowych przez osoby, które nigdy nie powinny w taki sposób tam się znaleźć” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Przypomnijmy, że roboty w Parku Miejskim w Końskich mają być zakończone do połowy grudnia 2022 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Parku będzie monitoring. Także na Ogródek Jordanowski [wideo]

  1. […] W sprawie monitoringu w Parku Miejskim, a także w Ogródku Jordanowskim materiał przygotowywaliśmy już w marcu. Wtedy to przebywający obecnie na urlopie burmistrz Krzysztof Obratański tak mówił o zaplanowanej już instalacji kamer monitoringu (cały materiał możecie obejrzeć TUTAJ): […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *