Kilka dni temu gmina Końskie podpisała umowę z przedsiębiorstwem Park-M na kompletną rewitalizację Parku Miejskiego w Końskich. Jednym z działań będzie montaż punktowego monitoringu. Ta informacja zbiega się z sygnałami, które dostajemy od mieszkańców jakoby w parkowym Ogródku Jordanowskim nie było zbyt bezpiecznie i zbyt czysto. Taki stan rzecz to efekt działań osób, które niekoniecznie powinny w ogródku przebywać.
Na jednym z forów dyskusyjnych związanych z Końskimi pojawiły się ostatnio wpisy mówiące o zniszczonych przez huliganów atrakcjach w Ogródku Jordanowskim, czy o notorycznie zostawianych tam butelkach po alkoholu oraz znajdowanych niedopałkach papierosów. Koneccy internauci zwracali też uwagę choćby na nieustannie zniszczoną tyrolkę, która kiedy tylko była sprawna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Z kamerami odwiedziliśmy popularnego "Jordana", ale nie zastaliśmy tam nieporządku. Cały plac był wysprzątany po tym jak stopniały ostatnie śniegi. Udało nam się także ustalić, że problem wandalizmu w tym miejscu w najbliższym czasie powinien zniknąć. To dlatego, że podczas nadchodzącej rewitalizacji Parku Miejskiego to miejsce zostanie objęte monitoringiem -"W parku planowany jest monitoring, choć oczywiście on będzie dotyczył takich wrażliwych miejsc, które z racji oczywistych są częściej nawiedzane albo mogą budzić obawy co do ryzyk. Na przykład monitoring przewidywany jest na głównej alejce ze szczególnym uwzględnieniem wejść w okolicy Urzędu Miasta i Gminy, okolicy muzeum, czy do Ogródka Jordanowskiego. Dzisiaj te miejsca nie są monitorowane, a mówię przede wszystkim o Ogródku Jordanowskim i widać tego konsekwencje, czyli pewne poczucie bezkarności w sposobie korzystania z urządzeń parkowych przez osoby, które nigdy nie powinny w taki sposób tam się znaleźć" - mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.
Przypomnijmy, że roboty w Parku Miejskim w Końskich mają być zakończone do połowy grudnia 2022 roku.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]19375[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
0 0
[…] W sprawie monitoringu w Parku Miejskim, a także w Ogródku Jordanowskim materiał przygotowywaliśmy już w marcu. Wtedy to przebywający obecnie na urlopie burmistrz Krzysztof Obratański tak mówił o zaplanowanej już instalacji kamer monitoringu (cały materiał możecie obejrzeć TUTAJ): […]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz