REKLAMA

W Parku czytali Pana Tadeusza [wideo, zdjęcia]

W strojach z epoki i z oprawą klimatycznej muzyki w niedzielę w Parku Miejskim w Końskich odbyło się głośne czytanie „Pana Tadeusza”. W wydarzenie zaangażowali się przedstawiciele różnych jednostek. Powstało ono w ramach imprez związanych ze Stuleciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

REKLAMA

Wydarzenie przygotowała Anna Wiaderna – pracownik Domu Kultury w Końskich. O muzykę zadbał Roman Cieślak. Na scenie głośno odczytywano fragmenty księgi drugiej oraz księgi piątej z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Muzycznie głośne czytanie uświetniła wokalistka związana ze Studiem Piosenki MGDK Alicja Woldańska, która wykonała takie piosenki jak „Soplicowo”, czy „Polskie Kwiaty”.

REKLAMA

W rolę lektorów wcieliły się osoby zaangażowane w życie społeczne Końskich. Byli to między innymi nauczyciele, lekarze, czy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W naszym wideo znajdziecie fragmenty tych wystąpień.

Kolejne wspólne czytanie w Parku Miejskim będzie miało miejsce w niedzielę 17 czerwca.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “W Parku czytali Pana Tadeusza [wideo, zdjęcia]

  1. […] 17 czerwca (niedziela) – godz. 17.00. MGDK zaprasza na wspólne czytanie XII księgi „Pana Tadeusza”, które odbędzie się w Parku Miejskim na placu przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich. Relację z pierwszego czytania można zobaczyć TUTAJ. […]

  2. […] w Końskich głośno czytano fragmenty z Pana Tadeusza – relacje wideo znajdziecie TUTAJ i […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *