REKLAMA

W piątek mężczyźni wyruszą do Sanktuarium w Czarnej

XI Nocna Pielgrzymka Mężczyzn współorganizowana przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich oraz Rycerzy Kolumba już w piątek o godzinie 20:30 wyruszy z kościoła przy ulicy Robotniczej w Końskich. Zapisy będą odbywać się na miejscu tuż przed wyjściem. Koszt to 20 złotych. Powrót z Czarnej odbędzie się autobusem. 

REKLAMA

Zainteresowani powinni dotrzeć do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w piątek około 20:30. Tam prowadzona będzie rejestracja uczestników. Wyjście zaplanowano pół godziny później. Organizatorzy zapewniają powrót autokarem. Trasa biegnie przez Stadnicką Wolę i Wąsosz. O północy w Sanktuarium w Czarnej odbędzie się msza święta, a po niej krótkie ognisko. Rycerze w ramach wpisowego zapewniają ubezpieczenie, kamizelki odblaskowe na drogę i autokar na powrót.

REKLAMA

Niepełnoletni uczestnicy muszą być pod opieką taty lub dziadka. Pielgrzymka przeznaczona jest wyłącznie dla mężczyzn. Jest to już jedenasta edycja wydarzenia w naszym regionie, a zostało ono zapoczątkowane dzięki Rycerzom Kolumba z Raiomia –„Na pomysł pielgrzymki do Czarnej wpadłem wskutek informacji, że w Radomiu Rycerze Kolumba organizują taką pielgrzymkę do pobliskiego sanatorium w Błotnicy. Była pierwowzorem naszej pielgrzymki. Po analizach, że można coś tutaj takiego zrobić, zaczęliśmy to organizować” – opowiada nam inicjator akcji, ks. proboszcz parafii MBNP w Końskich Tomasz Janicki.

Rycerze Kolumba oraz ksiądz proboszcz parafii przy ulicy Robotniczej zapraszają do udziału w pielgrzymce –„Mamy doświadczenie jeśli chodzi o reżim sanitarny w związku z organizacją pielgrzymki do Częstochowy, w związku z czym mężczyźni mogą się czuć bezpieczni” – dodaje ks. Tomasz Janicki.

Co roku w „Nocnej Pielgrzymce Mężczyzn do Czarnej” udział bierze około 100 mężczyzn. Ze względu na epidemię ciężko powiedzieć, ilu uczestników możemy spodziewać się w tym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *