REKLAMA

W piątek relikwie Krzyża Świętego zostaną wprowadzone do Kolegiaty!

O tym, że w Końskich odnaleziono relikwie Krzyża Świętego, a następnie stwierdzono wiarygodność dokumentów, które się przy nich znajdowały już Państwa informowaliśmy (materiał TUTAJ). W piątek ma mieć miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii do Kolegiaty św. Mikołaja. 

REKLAMA

Uroczystość „Intronizacji” drzewa z Krzyża Świętego rozpocznie się o godzinie 17:00 od drogi krzyżowej prowadzonej ulicami miasta. Przewodniczyć ma w niej biskup radomski Henryk Tomasik. Bardzo prawdopodobne, że w święcie udział weźmie także wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Spodziewać można się także obecności władz gminnych oraz powiatowych.

REKLAMA

Po drodze krzyżowej wierni w kościele wezmą udział w uroczystości wprowadzenia relikwiarza z drzewem z Krzyża Świętego i osadzenia go w bocznym ołtarzu. Dla bezpieczeństwa miejsce to ma być stale monitorowane.

Cała uroczystość jest częścią rekolekcji wielkopostnych zorganizowanych w kościele pw. św. Mikołaja w Końskich. Rozpoczęły się one w niedzielę, następnie trwały w środę i czwartek. Zakończy je dzień spowiedzi – w sobotę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *