REKLAMA

W powiecie koneckim gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ponad 200 zarejestrowanych wolontariuszy oraz drugie tyle osób, które im pomaga zbiera dziś pieniądze w powiecie koneckim w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla małych dzieci i bez focha”. 

REKLAMA

Od samego rana pod kościołem w Rudzie Malenieckiej pieniądze zbiera wolontariusz Marcin Pytlos.

W naszym powiecie funkcjonują cztery sztaby WOŚP. Najliczniejszy jest ten w Końskich gdzie łącznie z wolontariuszami w organizację imprezy zaangażowało się blisko 250 osób. Już o 16:00 w sztabie, czyli w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich rozpocznie się finał, a o 17:00 ruszą licytacje, które przerywane będą występami artystów związanych z ośrodkiem kultury. Do wylicytowania będzie mnóstwo gadżetów od ludzi dobrego serca, w tym jak co roku wspaniały, udekorowany tort od mistrza cukiernictwa Edwarda Waligórskiego. Na 20:00 zaplanowano światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. Szefem sztabu w Końskich jest Krzysztof Kowalski.

W gminie Stąporków od samego rana kwestuje około 50 wolontariuszy, a ich szefem jest Kacper Dajczer. Tam też trwa specjalna poświęcona WOŚP kolejka Miejskiej Ligi Futsalu. O 17:00 ruszy finał w budynku Domu Kultury – zagrają i zaśpiewają lokalni artyści: Bracia Sosnowscy, Zespół Ludowy z Mokrej, czy Zespół Efekt. I tutaj nie zabraknie licytacji.

REKLAMA

W Radoszycach podczas finału nie zabraknie miejscowego specjału, czyli kugla. Już teraz na ulicach gminy, ale i gminy Słupia Konecka kwestuje 30 wolontariuszy, którym dowodzi szefowa sztabu Ewelina Ptak. O 16:00 ruszy finał w hali sportowej, a podczas niego słodki poczęstunek, wspomniany kugiel oraz licytacje. Do zlicytowania w Radoszycach będzie między innymi piłka z podpisami zawodników Korony Kielce, a także druga podpisana przez siatkarzy Skry Bełchatów. Nie zabraknie także występów artystycznych.

Po raz drugi w finał WOŚP włączyła się Miedzierza. Tam już grano dla orkiestry w futsal, bo kilkanaście dni temu odbył się specjalny turniej sportowy, z którego dochód przekazano na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. Działania w Miedzierzy koordynuje Beata Janiszewska, a wielki finał w hali sportowej rozpocznie się o godzinie 16:00. Czekają nas występy cyrkowe mistrzów tego fachu z Cyrku Wictoria, a dla najmłodszych zabawy poprowadzą animatorzy. Przewidziano także loterię fantową, występy zespołów ludowych oraz młodych artystów, a także oczywiście licytacje. O 20:00 światełko do nieba – w Miedzierzy będą to wypuszczane w górę lampiony.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano dokładnie 119 tysięcy 419 złotych i 65 groszy. Jest to niekwestionowany rekord naszego regionu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *