REKLAMA

W powiecie koneckim szkoły planowo rozpoczęły pracę. W kraju 2% nauczycieli z pozytywnym testem

Wszystkie uprawnione do tego szkoły w powiecie koneckim zgodnie z planem i najnowszym rządowym rozporządzeniem rozpoczęły pracę stacjonarną od 18 stycznia. Wiadomo, że w skali kraju 2% nauczycieli  i pracowników oświaty, którzy przechodzili testy przesiewowe otrzymało pozytywny wynik badań. Niestety Ministerstwo Zdrowia póki co nie ujawniło danych w rozbicie na regiony. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Przypomnijmy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji od dziś uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Pozostali uczniowie wciąż uczą się zdalnie.

W powiecie koneckim planowo uruchomiono edukację w klasach I-III –Wszystkie szkoły podstawowe w zakresie klas I-III w powiecie koneckim rozpoczęły funkcjonowanie od dnia 18 stycznia 2021r. – przekazuje nam Sanepid z Końskich.

REKLAMA

Działanie stacjonarne rozpoczął także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy. Szkoła ta wznowiła edukację w systemie hybrydowym. Lokalowo nie była ona w stanie zapewnić ścisłego reżimu sanitarnego wszystkim uczniom. Do murów placówki powrócili jednak podopieczni ze szkoły podstawowej (również klas 4-8), ze szkoły branżowe. Dalej zdalnie uczą się uczniowie szkoły przysposabiającej. To oznacza, że na 115 wychowanków SOSW w Baryczy od poniedziałku tylko 37 kształci się zdalnie.

A jak wygląda frekwencja w szkołach? Wiemy, że w gminie Końskie pojawiło się ponad 90% uczniów (w większości szkół to frekwencja na poziomie 92-96%), podobnie jest też w pozostałych gminach powiatu koneckiego.

Niestety nie znamy dokładnych wyników badań przesiewowych nauczycieli i pracowników oświaty z regionu (nieoficjalnie wiemy o przynajmniej 1 pozytywnym wyniku – to nauczyciel z terenu gminy Końskie, na jego miejsce zorganizowano zastępstwo). Ministerstwo Zdrowia informuje, że w całym kraju wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób. Wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa miały 2422 osoby tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *