REKLAMA

W Rogowie powitali lato, w Końskich odwołali festyn [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w Rogowie odbył się bardzo udany piknik na powitanie lata. W Końskich w tym samym czasie też planowano imprezę integracyjną dla całych rodzin, ale Dom Kultury odwołał ją w związku z brzydką pogodą. 

REKLAMA

Festyn przy Wiejskim Domu Kultury w Rogowie zorganizowano pod hasłem „Powitanie Lata”. Było radośnie i bardzo kolorowo, a na plac przy WDK przybyło naprawdę sporo osób. –„Zabawa jest super. Największą atrakcją dotychczas dzisiaj to chyba był pokaz straży pożarnej. Sporo było tam wody i chyba deszczu się większość nie bała skoro dzieci się tak super bawiły w kroplach. Co poza tym? Mamy zamek dmuchany, mamy kulki, była loteria, w której główną wygraną był rower zasponsorowany przez właściciela Janlexu. Mamy też kulinaria – chleb ze smalczykiem, kiełbaska z grilla podarowana przez właścicielkę sklepu, który znajduje się obok domu kultury, zasponsorowany był też pieczony dzik przez p. Piotra Słokę. Sporo osób się kręci, jedni odchodzą, drudzy przychodzą. Cały czas jest sporo dzieci, dużo osób starszych i myślę, że do godziny 18.00 wszyscy będą zadowoleni z dzisiejszej imprezy.” – mówiła nam Urszula Nowicka, kierownik Wiejskiego Domu Kultury.

Igor w loterii fantowej wygrał rower!

Obok Urszuli Nowickiej i Wiejskiego Domu Kultury organizatorem spotkania był także sołtys Rogowa i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a jej główną nagrodę, czyli rower wylosował Igor. Wspomniany pokaz strażacki zapewnili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Wąsosz Konecka.

REKLAMA

W tym samym czasie impreza dla dzieci pt. „Fabryka Zabawy” miała odbyć się w Parku Miejskim przy koneckim domu kultury. Na miejsce przybywały nawet dzieci ze swoimi rodzicami, przybyliśmy także my z naszą kamerą, ale jak się okazało wydarzenie zostało przez organizatorów odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Zdjęcia z powitania lata w Rogowie (własne, Krzysztof Kamiński):

REKLAMA

Comments are closed.