REKLAMA

W Rudzie Malenieckiej biblioteka będzie jak nowa! [wideo, zdjęcia]

Ostatnio rozdysponowano pieniądze na dofinansowania projektów związanych z kulturą. Z naszego powiatu z tych środków skorzysta gmina Ruda Maleniecka. Powstanie tam nowa biblioteka z pół milionową dotacją!

REKLAMA

Dzięki unijnemu wsparciu nową Bibliotekę Publiczną otrzymają mieszkańcy Rudy. Dotychczas korzystali oni z biblioteki i czytelni usytuowanej w stuletnim, mocno już podniszczonym budynku. Teraz lokalizacja się nie zmieni, ale obiekt przejdzie kompletną przebudowę. Radości z tego faktu nie ukrywa wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca.

„To wspaniała wiadomość. Długo oczekiwana inwestycja stała się teraz faktem. Jesteśmy na liście do dofinansowania i chodzi tu o rozbudowę Publicznej Biblioteki w Rudzie Malenieckiej. Będziemy mieć nowy budynek, z pełnym wyposażeniem, a jeśli chodzi o formalne sprawy to ogłaszamy już wkrótce przetarg na budowę.” – opowiedział nam wójt Kuca.

REKLAMA

Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Cały parter zajmie biblioteka, a na górze ma być zlokalizowana świetlica wiejska. Tam znajdzie się też miejsce na spotkania Rady Gminy, bo świetlica ma pełnić funkcję sali konferencyjnej. Kosztorys tego gigantycznego remontu to ponad 678 tysięcy złotych, a samorząd uzyskał na to zadanie aż pół miliona dofinansowania!

W tym unijnym programie łącznie na 23 projekty kulturalne w województwie świętokrzyskim przeznaczono 16 milionów złotych dofinansowań. Beneficjentem tej pomocy jest także Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. O tej inwestycji poinformujemy Państwa w innym artykule.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *