REKLAMA

W Sielpi ma być bezpieczniej. Więcej patroli, także na łodzi [wideo]

Sezon wakacyjny 2021 zbliża się wielkimi krokami. W zalewie w Sielpi co prawda wciąż trwają prace ziemne, ale przedstawiciele Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi, który opiekuje się turystycznym miejscem oraz gminy Końskie zapewniają, że przed lipcem do zbiornika wróci woda, której ponowne napuszczanie rozpoczęło się już w tym tygodniu.  Ma być też bezpieczniej – policja zapowiada wzmożone kontrole, w weekendy na miejscu pracować mają też strażnicy miejscy. Już zamontowano dodatkowe kamery monitoringu. 

REKLAMA

Obecnie w Sielpi z jednej strony wciąż działają koparki i ładowarki, a z drugiej nawieziono już świeży piasek na plażę i trwa wielkie sprzątanie. Dopracowywane są także kwestie bezpieczeństwa, na które gmina Końskie chce położyć szczególny nacisk –„Latem, w trakcie sezonu, który skupia na weekendy 20-25 tysięcy ludzi ten poziom zagrożenia jest szczególnie wielkie. Nawet bez złych intencji każda tego rodzaju masa ludzi przyciąga do siebie może niespecjalnie sympatyczne osoby, które chciałyby skorzystać z okazji niezbyt zgodnie z prawem […] To, że mamy zapewnienie, że latem policja w sposób szczególny będzie pomagać nam w zapewnieniu porządku na Sielpi to też jest rzecz ważna, bo jeżeli sobie przypomnimy, miasto liczy prawie 20 tysięcy ludzi, a w weekendzie w Sielpi jest 20-25 tysięcy osób to tak jakby całe miasto przeniosło się na weekend na Sielpię i to na bardzo niewielkiej przestrzeni” – mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.  

O tym, że w turystycznej miejscowości dochodzi do niebezpiecznych sytuacji wie doskonale konecka policja –„Są to ludzie w większości przyjezdni. Oni korzystają też z tego poczucia anonimowości i w związku z tym może dochodzić do zdarzeń o charakterze kryminalnym, ale i do zdarzeń losowych jak zaginięcie dzieci, zaginięcie członków rodziny, takie sytuacje się nam też zdarzają. Również kwestie bezpiecznego obchodzenia się i korzystania z uroków wody” – tłumaczy młodszy inspektor Rafał Zieliński, Komendant Powiatowy Policji w Końskich.

REKLAMA

Od nadchodzącego sezonu funkcjonariusze będą także patrolować z wody. Komenda korzystając z dofinansowania gminy Końskie zakupi łódź motorową. Jak zwykle uruchomiony będzie także posterunek w Sielpi –„W tym roku będzie też dodatkowo wzmocniony etatowo. Planujemy większą liczbę policjantów do pełnienia służby na terenie Sielpi i będzie wyposażony w łódź motorową, na której będą policjanci pełnić służbę”  – dodaje komendant Zieliński.

W sumie w Sielpi o bezpieczeństwo dbać ma czternastu policjantów, a służbę rozpoczną oni tam od ostatniego weekendu czerwca. Dodatkowo pomagać mają im strażnicy miejscy –„Corocznie straż miejska współpracując z Komendą Powiatową Policji uczestniczy w tych wszystkich działaniach związanych z bezpieczeństwem turystów przebywających na Sielpi i również w tym roku w każdy weekend od godziny 9 do 19 będzie pełniła wspólnie z policjantami dyżur w Sielpi” – tłumaczy Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

Przy największym sielpiańskim parkingu pojawi się dodatkowe pięć kamer monitoringu. Stanie tam także nowy kontener na śmieci ze zgniataczem. Odpadów w turystycznej miejscowości przybywa wraz z turystami. ZOSiR zapowiada, że w to lato kosze będą częściej sprzątane – między innymi w tym celu zakupiono specjalnego melexa.

O przygotowaniach Sielpi do sezonu turystycznego 2021 będziemy jeszcze Państwa informować.

 

REKLAMA

2 thoughts on “W Sielpi ma być bezpieczniej. Więcej patroli, także na łodzi [wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *